Gelecek için Eğitim - Farklı Ülkelerde Program Geliştirme Çalışmaları

Özcan Demirel
Ciltsiz
50,00 TL
%15
42,50 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 15 ₺' dir. 150 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Gelecek İçin Eğitim (Gie) kitabı, yakın gelecekte Türk eğitim sisteminin nasıl olması gerektiğini ortaya koymak amacıyla geleceğin eğitim bilimcileri tarafından hazırlanmıştır. Bu çalışma grubunda yer alan tüm öğrencilerim büyük bir coşku ile 'Nasıl bir eğitim?' sorusuna yanıt aramaya çalıştılar. Bu çalışmanın temel varsayımı, 'Nasıl bir eğitim sorusunun yanıtı, nasıl bir insan ve nasıl bir eğitim programı anlayışının içinde aranmalıdır' görüşüne dayandırılmıştır. 'Nasıl bir eğitim programı?' sorusu bizi farklı ülkelerin eğitim programlarını incelemeye yöneltti. İlk planda uluslararası başarıları olan ülkeleri belirleyip bu ülkelerin hem eğitim sistemlerini hem de program çalışmalarını incelemekle işe başlanmış ve buradan elde edilen sonuçlara göre ülkemizin eğitim programlarının nasıl olması gerektiği ve nasıl bir insan yetiştirmemiz gerektiği konusu ele alınmıştır.

  Bir ülkenin eğitim sistemi temelde, nasıl bir insan yetiştirmeye ve bu insanı nasıl bir eğitim programı ile yetiştirmeye hizmet etmek amacıyla var olma durumundadır. Bu bağlamda, eğitim sisteminde değişimin sağlanması eğitim programlarındaki çağdaş gelişmelerle sağlanır. Yönetsel ve biçimsel değişimler bir gelişim göstergesi olamaz. Buna karşın her gelişim bir değişimi içerir. Bu düşüncelerle yola çıkan ekibimiz gelecek için eğitimi, gelişim yoluyla değişimi gerçekleştirmek amacıyla yola çıkmıştır.

  Bu çalışmanın 'Nasıl bir eğitim?' sorusuna yanıt arayanlara, karşılaştırmalı eğitim çalışmalarına ilgi duyanlara ve farklı ülkelerdeki program geliştirme çalışmalarını merak edenlere az da olsa katkı getirmesi yazarları mutlu edecektir. Görüş ve önerilerinizin bu yapıtın sürekli aramaya çalıştığı 'Nasıl bir eğitim?' 'Nasıl bir insan?' ve 'Nasıl bir eğitim programı?' sorularına yanıt bulmaya katkı getirmesini diliyoruz.

  Basım Tarihi : 1.11.2012

  Baskı Sayısı : 2

  Sayfa Sayısı : 238

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786053640417

  Editörler

  Özcan Demirel

  Yazarlar

  Tuba Acar

  Aslı Uysal

  Ece Koçer

  Özlenen Özdiyar

  Murat İnce

  Özge Can

  Özge Aslan

  Fizen Liman

  Nur Akkuş

  Şahika Ünlü

  Mustafa Altındağ

  Dilek Camadan Özdamar

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.