Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Gelişimsel Basamaklara Göre Din Eğitimi

Cemil Oruç
Ciltsiz
30,00 TL
%15
25,50 TL

Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Son zamanlarda ülkemizde, gerek çocukluk ve gençlik gerekse yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerine ilişkin ilmî ve akademik düzeyde güzel çalışmaların yapıldığı görülmektedir. Ancak bu tür çalışmalarda, bebeklik çağından yaşlılığa kadar insanın biyolojik, psikolojik ve sosyal gelişimlerine ait detaylı bilgiler yer alırken maalesef dinî gelişim dönemlerine ve din eğitimlerine ait hemen hemen hiçbir bilgiye yer verilmemekte, âdeta insanın dini yanı yok sayılmaktadır. Oysa insan bir bütündür, onun maddi yanı olduğu kadar manevi yanı da vardır. Dolayısıyla bireylerin çocukluk döneminden yaşlılığa kadar dinî gelişim ve din eğitimleri de en azından diğer gelişim alanları kadar önemlidir.
  Her ne kadar İlahiyat Fakültelerinde bireylerin dinî gelişimi ve din eğitimine ilişkin bazı müstakil çalışmalar yapılsa da sistematik tarzda, çocukluk döneminden yaşlılık dönemine kadar bir bütün olarak birylerin dinî gelişim özelliklerini ve din eğitimini kapsayan herhangi bir çalışma bulunmamaktadır. İşte bu kitabın amacı, hem böyle bir boşluğu doldurmak hem de İlahiyat Fakültelerinde okutulmakta olan Din Eğitimi dersine bir katkı sağlamaktır. Kitabın hedef kitlesi 7'den 70'e herkestir. Her yaş grubundaki insan, kitaptan kendi adına bir şeyler bulup kendini çeşitli yönleriyle tanımaya çalışabilir. Meseleye din eğitimi açısından bakıldığında, başta İlahiyat Fakültesi öğrencileri olmak üzere örgün eğitim kurumlarındaki DKAB öğretmenleri, cami ve Kur'an kursu gibi yaygın din eğitimi kurumlarında imam, Kur'an kursu öğreticileri ve vaizler, kısacası her yaş grubundan yüz yüze gelen her din görevlisidir.

  Basım Tarihi : Mart 2021

  Baskı Sayısı : Genişletilmiş ve Gözden Geçirilmiş 8. Basım

  Sayfa Sayısı : 248

  Ebat : 16x23,5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Barkod : 9786051331362

  Katkıda Bulunanlar

  Diğer Yazarlar : Hasan Dam

  Diğer Yazarlar : M. Akif Kılavuz

  Diğer Yazarlar : Mustafa Köylü

  Diğer Yazarlar : Turgay Gündüz

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.