İşitme Yetersizliği ve Görme Yetersizliği Olan Çocuklar ve Eğitimleri

Banu Müjdeci
Ciltsiz
53,00 TL
%15
45,05 TL

Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 15 ₺' dir. 150 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Çocuklar, doğumdan itibaren birçok bilgiyi işitme ve görme duyularını kullanarak öğrenirler. Özellikle bebeklik döneminde görülen duyusal yetersizlik, çocuğun bilişsel, sosyal, dil ve motor alanlarındaki gelişimini olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bebeklik döneminden yetişkinliğe doğru giden süreçte yapılacak nitelikli uygulamalar, duyusal yetersizliğin yarattığı sınırlılıkların olumsuz etkilerini en aza indirerek, çocukların gelişim ve akademik alanlarına önemli katkıda bulunmaktadır.
  Kapsayıcı bir bakış açısıyla ve güncel bilgiler doğrultusunda on dört bölüm olarak hazırlanan İşitme Yetersizliği ve Görme Yetersizliği Olan Çocuklar ve Eğitimleri kitabının ilk yedi bölümünde işitme yetersizliğine, sonraki yedi bölümünde ise görme yetersizliğine ilişkin konular ele alınmıştır. Alt bölümler genel olarak işitme ve görme yetersizliği alanlarında temel konular, tarama çalışmaları, tanı ve değerlendirme süreçleri, müdahale yaklaşımları, sosyal beceri, okuma yazma, aile eğitimi ve genişletilmiş müfredat uygulamaları, eğitim ortamları, program ve materyale yönelik öğretimsel düzenlemeler ile iş birliği süreçlerini kapsamaktadır.
  İşitme yetersizliğini ve görme yetersizliğini farklı yönleriyle ele alan bu kitap, özel eğitim öğretmenlerine, işitme engelliler, görme engelliler öğretmenlerine, odyologlara, dil ve konuşma terapistlerine, kaynaştırma öğrencilerine eğitim veren sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenlerine, özel eğitim, işitme engelliler, görme engelliler, odyoloji, dil ve konuşma terapistliği lisans ve yüksek lisans öğrencilerine, bu alanda akademik çalışma yapacak araştırmacılara, işitme yetersizliği ve görme yetersizliği olan çocukların ailelerine katkı sağlayacaktır.
  Farklı üniversiteler ve farklı uzmanlık alanlarından akademisyenler tarafından hazırlanan çok boyutlu ve zengin içeriği ile bu kitap, öğrenciler, akademisyen ve konuya ilgi duyan tüm bireyler için temel referans kaynaklarından biri olmaya adaydır.

  Basım Tarihi : Mayıs 2020

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 342

  Ebat : 16x23,5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Barkod : 9786254020278

  Katkıda Bulunanlar

  Diğer Yazarlar : Cahit Şahin

  Diğer Yazarlar : Demet Tiryaki

  Diğer Yazarlar : Fatma Önalan Akfırat

  Diğer Yazarlar : Gülce Kirazlı

  Diğer Yazarlar : Gülistan Yalçın

  Diğer Yazarlar : Gülten Şen

  Diğer Yazarlar : Hilal Dinçer D'Alessandro

  Diğer Yazarlar : Necla Işıkdoğan Uğurlu

  Diğer Yazarlar : Nilay Kayhan

  Diğer Yazarlar : Onur Emre Kocaöz

  Diğer Yazarlar : Önder İşlek

  Diğer Yazarlar : Pelin Piştav Akmeşe

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.