Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

İsviçre (Basel) Okul Sistemi

Asım Arı
30,00 TL
%15
25,50 TL

Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Bu eserde, İsviçre Basel okulları incelenmiştir. Her ülkenin eğitim yapısını şekillendiren kendine özgü birçok unsur vardır. Bunlardan biri gelişmişlik düzeyleridir. ülkelerin gelişmişlik düzeyi ile eğitim için yaptıkları yatırımlar paralellik göstermektedir. İsviçre de, gelişmiş ekonomiye sahip bir Avrupa ülkesidir. Ekonominin verdiği güç, eğitimde kendini göstermektedir. Küçük şehir devletlerinden oluşan İsviçre, demokrasiye verdiği önemi, eğitim yapısına da yansıtmıştır. Eğitim sistemlerinin temelini, sürekli geçişlere açık okul basamakları oluşturur. İlkokul yıllarından itibaren öğrencilerin ilgi, yetenek ve kapasitelerine göre yönlendirme esastır. öğrencilerin bir üst öğrenime hazırlamanın yanında toplumsal yaşama uyum, okulların öncelikli hedef ve çabaları içindedir. İstihdam olanakları ile paralellik gösteren mesleki eğitimi, öğrencinin eğitimini bitirince iş bulma imkânlarını kuvvetlendirmektedir.

  Eserde, İsviçre okul basamakları ile ayrıntılı bilgiye yer verilmiştir. Basel okullarındaki eğitimle ilgili farklılıklar, özellikle de sınıf yapıları ve öğrenciye yaklaşımları, eğitimle ilgilenen herkese farklı bir bakış açısı kazandırabilecektir.

  Basım Tarihi : 1.5.2006

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 62

  Ebat : 16x23 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9789944919128

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.