Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Kadınların Eğitime Katılımı Tarih ve Modernlik

Shanay QULIYEVA KABAOĞLU
Ciltsiz
35,00 TL
%15
29,75 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Toplumlar her zaman gelişmeye devam eder. Onun gelişiminde eğitim lokomotif rolü oynar. Birçok ünlü düşünür, eğitimin gücü ile toplumu değiştirmenin ve geliştirmenin mümkün olduğunu söylemiştir. Bu düşünürlere göre, sadece bireyin değil, aynı zamanda devletin, toplumun ve ülkenin geleceği de genç neslin doğru yetiştirilmesinden, eğitimli olmasından etkilenir. Eğitim, dünyaya gelmiş olan bireylerin olumlu ya da olumsuz kişilik gelişimini etkileyebilir ve insanın gelişimine, kişiliğin şekillenmesine, sosyal çevrenin iyileşmesine yardımcı olur. Kadınların eğitime katılım oranı yüksek olan toplumlarda toplumsal kalkınmanın yüksek, kadınların eğitime katılımı düşük olan toplumlarda ekonomik refah sağlansa da toplumsal kalkınmanın düşük düzeyde olduğu görülmektedir. Bu sebeple toplumsal haklarını bilen ve bu hakları kullanabilen cinsiyet eşitliğinin sağlandığı toplumların hedeflenmesi gerekmektedir.
  Kültür farklılaştıkça kadına tanınan haklar, yüklenen sorumluluklar da farklılık göstermektedir. Aynı toplumda bile zaman içinde kültürel değişiklikler değerler sistemini değiştirebilmektedir. Toplumda kadınların da erkekler kadar eğitim haklarından yararlanması gerekmektedir çünkü tarihsel süreç boyunca toplumlar kadın eğitiminin eksikliğine ve bu eksikliğin getirdiği istenmedik sonuçlara tanıklık etmiştir.

  Basım Tarihi : 1.7.2020

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 128

  Ebat : 13,5x21 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786257880442

  Ürün Etiketleri
  Shanay QULIYEVA KABAOĞLU
Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.