Pegem.Net../resim/urun/10200_B.jpg
Özel Öğretim Yöntemleriyle Sosyal Bilgiler Öğretimi

Editör(ler) : Bayram Tay 
Yazar(lar) : Hüseyin Dilaver M. Çağatay Özdemir Mustafa Safran Hakkı Yazıcı Selma Yel Oktay Akbaş Hakan Akdağ Betül Akyürek Tay Adnan Altun Bahri Ata Hüseyin Çalışkan Hilmi Demirkaya Hatice Demirkaya Gedik Hakan Dündar M. Kürşat Koca Ali Meydan İbrahim Sarı Adem Taşdemir Kadir Ulusoy Menderes Ünal Kasım Yıldırım Süleyman Yiğittir 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

36,98 % 15 indirim
43,50

Sepete At
Yaklaşık 1 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Eğitimin genel amacı “etkili vatandaş” yetiştirmektir. Sosyal Bilgiler dersi ilköğretim programları içinde bu amacı gerçekleştirme görevi ve sorumluluğuna sahiptir. Sınıf öğretmenleri ve sosyal bilgiler öğretmenleri sosyal bilgiler dersinin bu amaç çerçevesinde kazandırılmasında önemli rolleri vardır. “özel öğretim Yöntemleriyle Sosyal Bilgiler öğretimi” kitabı ilköğretim 4. sınıftan başlayan ve 5., 6. ve 7. sınıflarda okutulan Sosyal Bilgiler dersinin belirlenen vizyonuna uygun bir şekilde öğretilmesine yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

Kitap, sınıf ve sosyal bilgiler öğretmenleri ile bu alanların öğretmen adaylarının ihtiyaçları dikkate alınarak oluşturulmuştur. Kitapta yer alan bölümler mümkün olabilen ölçülerde uygulama örnekleriyle desteklenmiştir. Kitap iki ana bölümden oluşmaktadır. İlk ana bölümde sosyal bilgiler eğitimi ve öğretimi zaman içindeki gelişimi, 2005 programları, sosyal bilgiler dersinde kullanılabilecek öğretim strateji, yöntem ve teknikleri, planlama, materyal geliştirme, ders kitapları ve değerlendirme yer alırken ikinci ana bölümde sosyal bilgiler dersi öğretiminde kullanılabilecek bazı özel öğretim yöntemleri ile sosyal bilgiler ile ilgili özel konular ve öğretimleri yer almıştır.


ISBN: 9786055885144

Baskı Sayısı: 4. Baskı

Basım Tarihi: Mart 2015
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 568

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz