../resim/urun/105066_B.jpg
Siyasi Coğrafya

İnsan ve Mekan Yönetimi

Editör(ler):
Yazar(lar): Hamza Akengin
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

31,45 % 15 indirim
37,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Geçmişte, coğrafya hep savaş ve fetihle ilişkilendirilmiş, neredeyse "askerlerin ihtiyacını karşılayan bilim" gibi görülmüştür. Keşifler döne-minde coğrafyacılar sömürgeciliğin keşif kolu olarak çalışmıştır. Günümüzdeyse, siyasi coğrafya çok daha geniş bir kapsam ve anlam kazanmış, yaygınlaşmıştır. Uluslararası ülke içi sorunların coğrafi temellerini anlamada siyasi coğrafyadan yararlanılırken, beşeri (ve ekonomik) coğrafyanın çok çeşitli konularına hatta her konusuna da önemli ölçüde siyasal bir bakış açısıyla yaklaşılabilmektedir. Siyasi coğrafya ve jeopolitik, batı ülkelerinde oldukça popüler bir alan olup, bu konularda yayın sayısı büyük bir hızla artmaktadır.

Bu çalışmada ele alınan konularla ilgili kullanılan haritalar, konu ile ilgilenenler için orijinal sayılabilecek niteliktedir. Ayrıca günlük hayatta kullanılan jeopolitik, ulus devlet, milli devlet, birleştirici bütünleştirici kurumlar, merkez kaç güçler ile hakimiyet teorileri gibi konularda başvuru kaynağı durumundadır. Siyasi Coğrafya derslerine yönelik olarak hazırlanmış olan "Siyasi Coğrafya: İnsan ve Mekan Yönetimi" başlıklı bu çalışmanın içeriğinin aktüel konulardan oluşması dolayısıyla, coğrafyacılar yanında tarih, siyaset bilimi, diplomasi ve sosyoloji olmak üzere birçok alana, genel okuyucuya da hitap edeceği, konu ile ilgilenenlere belli bir bakış açısı kazandıracağı düşünülmektedir.


ISBN: 9786053640004

Baskı Sayısı: 6. Baskı

Basım Tarihi: Şubat 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 280

Ebat: 16x23.5

| oğuz çelik, 20.5.2010 18:02:14

Hamza AKENGİNDEN bir şaheser insan ve mekan yönetimi en iyi en güzel dil ile anlatılmıştır.... siyasi coğrafya diyorsanız cevap HAMZA AKENGİNdir hiç şüphesiz...


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,