Pegem.Net../resim/urun/1053972200.jpg
Temel Kimyasal Tepkime Mühendisliği

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Scott Fogler Satılmış Basan 
Yayınevi: Gazi Kitabevi

75,20 % 20 indirim
94,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 5 ' dir. 50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR. Kapıda ödeme siparişlerinde; Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.Belirli, Tamamen Güncellenmiş Gerçek Kimyasal Tepkime Mühendisliği Problemlerinin çözüm Rehberi:
Temel Kimyasal Tepkime Mühendisliğinin dördüncü baskısı dünyada en çok satılan bir kitabın tamamen gözden geçirilmiş bir uyarlamasıdır. Bu kitap eleştirel düşünce ve yaratıcı problem çözümüne odaklanarak, açık uçlu problemleri kullanarak ve akılcı yöntem üzerinde durarak kimyasal tepkime mühendisliğinin temel ilkelerini sağlam bir şekilde bir birine bağlar. Açık ve mükemmel bir şekilde düzenlenmiştir. Okuyucuların eşitlikleri ezberlemekten daha çok muhakeme gücü ile problemleri çözmelerine yardım etmek amacıyla metni, görsel ve bilgisayar simulasyonları ile birleştirir.

Kimyasal tepkime mühendisliğine ait tüm temel bilgiler bu güvenilen metnin ana iskeletini oluşturur. Esas becerileri gerçek yaşam sahnesine aktarmayı geliştirmek amacıyla her konu sonuna üç tip problem konulmuştur.
1. Malzemelerle desteklenmiş anlaşılması kolay problemler
2. öğrencilerin en uygun çözümleri bulmasına, sonuçları açıklamasına imkan veren pronblemler
3. öğrencilerin yaratıcı problem çözme becerilerini uygulamaya teşvik eden açık uçlu problemler

H.Scot Fogler FEMLAB gibi en yeni sayısal teknikler ile birlikte geniş bir uygulama aralığında biyoreaktörler, gerçek reaktör ve tepkimeleri de içeren endüstriyel kimya dahil daha geniş bir içerik sağlamak için bu klasik metni güncellemiştir. Temel Kimyasal Tepkime Mühendisliğinin dördüncü baskısı dumandan kanın pıhtılaşmasına.etilen oksit üretiminden doku mühendisliğine, antifrizden kobra ısırmasına ve bilgisayar yongalarının imalatından kimyasal madde fabrikasının güvenliğine kadar geniş bir aralıkta örnekleri içerir.

CD-ROM hakkında:
CD-ROM hem öğrencilere hem de öğretenlere aşağıdaki öğrenim kaynaklarını kapsayan çeşitli zengin imkanlar sunar:
• özet Notlar. Felder/Solomon öğrenim Stili İndeksinde bulunan farklı öğrenim stillerine hitap eden bölüme özgü interkatif malzeme
• öğrenim Kaynakları:^çb modülleri, reaktör lab modülleri, interaktif bilgisayar modülleri, çözülmüş problemler ve problem çözme yöntemleri.
• Canlı örnek Problemler: öğrencilere örnekleri açıklama ve "eğer ise" sorularını sorma imkanı veren POLYMATH yazılımında 55 den fazla interaktif simulasyon
• Profesyonel Kaynak /fa//.-çarpışma ve geçiş hali kuramından aerosol reaktörlere, DFT. kaçak tepkimeler ve farmakokinetiklere kadar değişen gelişmiş bir içerik
• Ek çalışma Malzemesi: Ek ev ödevi problemleri, ders programları ve Web bağlantıları ile ilgili malzeme
• "Dijital çağ "m Problemlerini çözen En SonYazılım: Eksenel ve çapsal derişim ve sıcaklık profilleri ile ilgili KDEleri çözmek için FEMLAB, eğrisel eşitlikleri çözmek, regresyon yapmak ve ADE"leri birleştiirmek ve çözmek için polymath.
Baştan sona kitap, ikonlar öğrenimi ve kaynakları tam olarak birleştirmiş olan CD-ROMdaki malzemelerle kavramları ve prosedürleri birbirine bağlaması için okuyucuya yardım eder.


ISBN: 9786055804688

Baskı Sayısı: 4. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2010
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 1080

Ebat: 16X24

| byneco,

kitabın cevriminde satılmış hocamızın büyük emeği vardır . Türkiyede ilk ve tek türkce reaksiyon muhendisliği kitabı gerçekten çok yararlı kitap.fakat her öğrenci ne yazıkki alacak durumda değil :(


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Isı ve Kütle Transferi
20 adet satıldı
72,25

2
Stokiometri
14 adet satıldı
38,25

3
Örneklerle Isı Geçişi
9 adet satıldı
42,75

4
Isı ve Külte Geçişinin Temelleri

5
Kuantum Kimyası
5 adet satıldı
28,05

6
Çevre Kimyası
4 adet satıldı
43,20

7
Kromatografi ve Elektroforez

8
Taşınım Olayları Ortak Yaklaşım 1. Cilt

9
Çevre Mühendisliği ve Bilimi için Kimya

10
Malzeme Bilgisi
1 adet satıldı
7,65