Pegem.Net../resim/urun/1064072200.jpg
Tarihe Düşülen Notlar 17 Aralık AB Zirvesinin Perde Arkası

Editör(ler):
Yazar(lar): Yalçın Akdoğan
Yayınevi: Alfa Yayınları

12,50 % 25 indirim
16,67

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


"17 Aralık 2004 AB Zirvesi, Türkiyenin üyelik müzakerelerine başlaması yönünde kararın verildiği tarihi bir zirve olmuştur. Bu toplantıda yaşananların önemli satır başlarını, Başbakanlık Başmüşaviri Yalçın Akdoğanın hazırladığı Tarihe Düşülen Notlar kitabında okuyabileceksiniz.

Recep Tayyip Erdoğan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mart 2003 tarihinde 59. Cumhuriyet Hükümetini kurarak Türkiyede Başbakanlık makamına gelen 25. kişi oldu. Erdoğanın Başbakan olarak ortaya koyduğu performansı, temel siyasi görüşleri, günlük yaşamı, icraatları mutlaka detaylı olarak değerlendirilecek, bu konularla ilgili birçok kitap yazılacaktır. Ancak sadece Erdoğanın değil, Türkiye Cumhuriyetinin de tarihinde en önemli aşamalardan birisi 17 Aralık Avrupa Birliği Zirvesidir.

Erdoğanın zirvedeki performansı, tutum ve çıkışları, bugüne kadar çok konuşuldu. Peki 17 Aralıka giden yolda son aylar nasıl geçti? Erdoğan 17 Aralıka nasıl hazırlandı, nasıl bir politika izledi, kimlerle görüştü, neler konuştu? Bunlar gibi birçok ayrıntı, hem Türkiyenin siyasi tarihi, hem de Erdoğanın yakın geçmişi açısından önemlidir.

Bu kitap, bir başbakanın üç ayına ışık tutmayı amaçlıyor; Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın 17 Aralık zirvesine giden günlerde neler yaşadığına, nasıl bir söylem ortaya koyduğuna değiniyor. Bu dönemde yaşananların kayda geçirilmesi, yarın bugünleri yorumlamak isteyenler için aydınlatıcı olacaktır.


ISBN: 9786051062167

Baskı Sayısı: 5. Baskı

Basım Tarihi: Nisan 2010
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 354

Ebat: 14x20


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz