../resim/urun/1083352200.jpg
Dördüncü Ordu Medya

Editör(ler):
Yazar(lar): Rahmi Yıldırım
Yayınevi: Karınca Yayınları

14,44 % 20 indirim
18,06

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Rahmi Yıldırım ‘Dördüncü Ordu Medya’ kitabında, medyanın savaşa bakışını ve savaş karşısındaki tutumunu inceliyor. Kitap medyanın propaganda aracı olarak hükümetleri bile etkileyip savaş çıkarabileceğini, savaş dönemlerinde medyanın hükümetlerce nasıl kullanıldığını iki büyük dünya savaşında basının nasıl bir habercilik anlayışı sergilediğini, basının ayrımcı ve savaş taraftarı söyleminin gazeteciler tarafından nasıl içselleştirildiğini anlatıyor.

Ardından Türk medyasının tarihsel olarak savaşa yaklaşımını inceleyip Kardak Krizi ve Irak Savaşı öncesindeki duruşunun ayrıntılarına odaklanıyor. O dönem gazetelerde çıkan yazılarla desteklenen bölümde, medyanın savaş çığırtkanlığını savaşın gerekli olduğuna dair kamuyonu ikna çabalarını, savaş karşıtlarına gösterdikleri inanılmaz tepkileri ve bunun arkasındaki ideolojik ve ekonomik çıkarları çarpıcı ve ironik bir dille aktarıyor.


ISBN: 9786055828233

Baskı Sayısı: 1

Basım Tarihi: Mayıs 2010
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 378

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,