../resim/eResim/284432.jpg
Türkçenin Ses Dizimi

Editör(ler):
Yazar(lar): Ömer Demircan
Yayınevi: Der Yayınları

28,80 % 10 indirim
32,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 15 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu kitap, Türkçenin, sesletim özelliklerini öğrenmek, ya da söyleyiş biçimleri üzerinde düşünmek, burada anlatılanları daha ileri aşamalara götürmek isteyenlerin, kısacası, gerek Türkçe gerekse yabancı dil öğrenen herkesin elinin altında bulunması gereken bir metin olarak düşünülmüş, nitelikler, kurallar genel okura uygun, özenli bir anlatımla sunulmuştur. Kitabın içerdiği her konu, uzun süren incelemelerle yazılmış, tartışılagelen birçok soruna yeni yorumlar önerilmiştir.

Kitapta, ilk önce seslerin genel nitelikleri, dizilişte karşılıklı etkileşimleri veriliyor. Ses düzeyinde tartışılan sorunlardan bir bölümü: hece biçimleri, heceleme, damakönü alıntı ünsüzleri, yumuşak-g, ayırıcı özellikler, uzunluk ile uzatma öne çıkarılıyor. Sözcük ve daha büyük anlatım birimlerinde vurgu ve ezginin anlam ayırıcı işlevi, bilgi dağılımı, odaklama ve devrik dizim açıklanıyor, pekiştirme ve yansıma sözcüklerdeki şaşılacak düzenlikler sergileniyor. Anlatım ise, ses ses, sözcük sözcük uğraşılarak evrilip alımlanıyor. Uyum ile ilgili sorunlar usunuza ve düşünüze yatırılıyor.


ISBN: 9789753533966

Baskı Sayısı: 5. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2009
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 196

Ebat: 16,5x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,