Pegem.Net../resim/eResim/457720.jpg
İcra ve İflas Kanunu ve İlgili Mevzuat

Editör(ler) :
Yazar(lar) : İbrahim Özbay Taner Emre Yardımcı  
Yayınevi: Adalet Yayınevi

28,80 % 10 indirim
32,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Türkiye’de özel hukuktan doğan alacakların tahsili usulünü düzenlemek üzere İsviçre Federal İcra ve İflâs Kanunu esas alınarak bir metin oluşturulmaya çalışılmıştır. Hazırlıkları tamamlanan bu metin 09/06/1932 tarihinde kabul edilerek 2004 sayılı İcra ve İflâs Kanunu olarak yürürlüğe girmiştir. İcra ve İflâs Kanunu (İİK) yürürlüğe girdikten bu yana birçok değişiklik söz konusu olmuştur. Çalışmamızda İİK’da meydana gelmiş değişiklikleri de belirtmek suretiyle güncel bir mevzuat kitapçığı hazırlanmıştır. Konkordato kurumunun etkin bir şekilde uygulanabilmesi amacıyla, son olarak “ 7101 sayılı İcra ve İflâs Kanunu ve Bazı Ka nunlarda Değişiklik Y apılması Hakkında K anun ” ile İİK’da birçok ciddi değişiklik yapılmıştır. Çalışmamızda bu değişikliklere de yer verilmiştir.

6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmak Üzere Kanun Tasarı Taslağı hazırlanmıştır. Bu taslakta İİK m. 258 bakımından bazı değişiklikler öngörülmüştür. Yürürlüğe girmesi muhtemel olan bu değişiklik metni, ilgili maddenin dipnotundadır.

“ İcra ve İflâs Kanunu ” adı altında hazırladığımız bu çalışmada, bazı temel kanuni düzenlemelerin kolay bir şekilde incelenebilmesi için İİK’nın ilgili maddelerini takiben bu düzenlemelere yer verilmiştir. İİK’nın bazı maddelerine açıklık getiren İİK Nizamnamesi ve İİK Yönetmeliği hükümlerine de bu maddelerin dipnotlarında işaret edilmiştir. Ayrıca, İİK Yönetmeliği eklerinde yer alan yazışma örneklerinin daha kolay incelenebilmesi için ayrı bir ekler kısmı oluşturulmuş ve her bir örneğe ekler kısmında ayrı ayrı yer verilmiştir.


ISBN: 9786053005711

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2018
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 349

Ebat: 13,5x19,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz