../resim/eResim/228924.jpg
İnsan İçgüdüsü

Editör(ler):
Yazar(lar): Robert Winston
Yayınevi: Say Yayınları

24,50 % 30 indirim
35,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Mutlu bir yuvaya sahip pek çok erkek neden metroda gördüğü ince uzun genç kadınlar hakkında hayaller kurar? Kilolu olmalarına, sigara içmelerine ve spor yapmamalarına rağmen insanlar neden futbola bu denli düşkündür? Bazı kişileri otomobilin gaz pedalına sonuna dek basmaya iten şey nedir? Her şeye gücü yeten bir varlık fikri tartışmalı olmasına karşın bu kadar çok sayıda insan neden dinsel inanca sahip ve neden Tanrı'ya inanıyor?

Bugün pek az kişi insanın kuyruksuz maymunların soyundan geldiği fikrini reddetmektedir. Homo sapiens sadece kuyruksuz maymunlar gibi bakmak, hareket etmek ve soluk almakla kalmaz, aynı zamanda onlar gibi düşünür. Geçmişimizi yansıtan başka birçok izle birlikte, sadece vücudumuz değil aklımız da Taş Devri’nden kalmadır. Atalarımız olan türlerden miras aldığımız duygu ve tepkilerin bazıları modern çağda gereksizdir, ama eski varoluşlara ait bu izler yapımıza kalıcı şekilde işlemiştir. İnsan dahil her organizma aslında DNA için yapılmış koruyucu bir kılıftır.

Dokuları, kemikleri, deriyi, kanı ve sinir sistemini oluşturmak üzere farklı gruplar halinde bir araya gelen hücrelerimiz DNA’nın olağanüstü derecede karmaşık hayatta kalma makinesinin ayrılmaz bileşenleridir. İnsan vücudu ve beyni DNA’nın hayatta kalmasını sağlamak için “tasarlanmış” adaptasyonlardır. Robert Winston son derece zengin bir içerikle donattığı ve esprili bir dille kaleme aldığı bu kitabında pek çok sorunuza bilimsel ve anlaşılması kolay yanıtlar veriyor.


ISBN: 9789754689235

Baskı Sayısı: 3. Baskı

Basım Tarihi: Ağustos 2010
Baskı Yeri: İstanbul

Çeviren: Sinan Köseoğlu

Sayfa Sayısı: 424

Ebat: 13,5x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Laboratuar Teknikleri ve Temel Gıda Analizleri

2
Sayı: Bilimin Dili
7 adet satıldı
25,92

3
Mühendislik Kaya Mekaniği Cİlt 2 Çözümlü Örnekler

4
Kavramsal Su Mühendisliği

5
Tanrının Öyküsü
2 adet satıldı
35,00

6
Yitik Paradigma
1 adet satıldı
15,40

7
Fizikte Felsefi Kavramlar 2
1 adet satıldı
40,00

8
Yok Oluş
1 adet satıldı
16,10

9
Hütte - Mühendislik Bilimi (32. Basımdan Çeviri)

10
Anten Teorisi
1 adet satıldı
76,95


ETİKETLER
,