Pegem.Net../resim/urun/1180802200.jpg
Müzik ve Çalgı Öğrenimi için Strateji Rehberi 1

Editör(ler):
Yazar(lar): Tuba YokuşHamit Yokuş
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

23,80 % 15 indirim
28,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Eğitimin her alanında olduğu gibi, müzik eğitiminde de öğrenciler "öğrenmek" için çeşitli yollara başvururlar. öğrenme işlevinin etkililiği, öğrenenin öğrenme potansiyelini bilinçli olarak kullanabilme durumuna ya da yeterliliğine göre değişebilmektedir. Diğer bir deyişle, bazı öğrenciler öğrenme işlevini daha etkili olarak gerçekleştirebilirken, bazı öğrenciler ise bilinçsizce çalışma, bilgiyi hatırlayamama, motive olamama gibi faktörlerden dolayı öğrenme işlevini etkili olarak gerçekleştiremeyebilmektedir.

Müzik ve çalgı eğitimi, birçok teknik, yöntem ve stratejik bilgiyi içinde barındırmayı gerektiren; bilişsel, devinişsel ve duyuşsal beceri alanlarını kapsayan karmaşık bir süreçtir. Bu süreçte öğrenmenin nasıl daha etkili ve kalıcı olabileceğini araştırmak, anlamak ve öğrenmeyi bu doğrultuda planlayarak gerçekleştirmek öğrenmenin etkililiği açısından yaşamsal bir öneme sahiptir.

Bu kitap, müzik eğitimi ve müzik eğitimi kapsamında yer alan çalgı eğitimi alanında eğitimcilere ve öğrencilere, öğrenmeyi en etkili şekilde gerçekleştirmek ve ilerletmeye yönelik yöntem ve teknikleri sunmak, eğitimin çeşitli alanlarında yararlanılan öğrenme stratejilerinin müzik ve çalgı eğitiminde de etkin olarak uygulanmasına yönelik bir strateji rehberi oluşturmak amacıyla tasarlanmıştır. Bu doğrultuda, öğrenme stratejilerinin müzik ve çalgı eğitiminde kullanılmasına ve uygulanmasına ilişkin kapsamlı ve çeşitlendirilmiş birçok örneğe yer verilmiştir. Ayrıca kitapta, eğitim literatüründe yer verilen öğrenme stratejilerinden bazıları müzik ve çalgı öğreniminde uygulanabilirliklerine göre müziksel açıdan işlevselliğinin arttırılması amacıyla farklı boyutlarda ele alınarak yeniden sınıflandırılmıştır.

ülkemizde müzik eğitimi literatüründe öğrenme stratejilerinin kullanımına ve uygulanmasına ilişkin bir ilk olma niteliği taşıyan bu kitabın akademisyenlere, eğitimcilere ve öğrencilere müzik ve çalgı öğrenmeye ilişkin farklı yöntem, teknik ve bakış açıları kazandırarak faydalı olması umuduyla...

Hamit Yokuş
Tuba Yokuş
Ekim, 2010


ISBN: 9786053641056

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Kasım 2010
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 112

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz