Pegem.Net../resim/urun/119185_B.jpg
Otantik Öğrenme

Editör(ler): Bahri Ata
Yazar(lar): Mustafa BektaşM.Barış Horzum
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

18,27 % 15 indirim
21,50

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


21. yüzyılın gerektirdiği üst düzey becerileri, sadece okul duvarları içerisinde kazandırmak mümkün görünmemektedir. üst düzey becerilerin kullanılacağı alan gerçek dünyadır. Gerçek dünya içerisinde başarılı olabilmek için bireyler, bu becerilere sahip olmalı aynı zamanda bu becerileri tümleşik ve etkili bir şekilde kullanabilmelidir. Günümüz eğitim sistemi daha çok okul içinde öğrenilen bilgilerin gerçek dünyada kullanımını sağlamaya çalışmaktadır.

öğrenmenin gerçek dünyada meydana geldiği bir yapı, eğitim sistemini ayrıca bir gerçek dünya ile ilişkilendirme ihtiyacından kurtaracaktır. Böyle bir öğrenme, gerçek dünyanın içerisinde, gerçek dünya ortamlarında ve gerçek dünyanın problemleri ile mümkün olmaktadır. Gerçek dünyada öğrenme okulun varlığını kaldırmayı amaçlamamakta aksine okulun niteliğini arttırmayı sağlamaktadır. Deweyinde ifade ettiği gibi okuldaki eğitim hayata hazırlık değil, hayatın bizzat kendisi olmalıdır. Bunu sağlamanın yolu olarak otantik öğrenme ön plana çıkmaktadır.
 


ISBN: 9786053641094

Baskı Sayısı: 3. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2014
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 96

Ebat: 13.5x21

| İlkay Erdoğan, 6.11.2014 10:44:02

Yol gösterici ,gelenek bozan ve bakış açısını değiştıren faydalı bir çalışma olmuş.Keşke bütün eğitimciler haberdar olsa da yetiştirdıkleri genç beyinler bundan nasiplense.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz