../resim/urun/281220101851B.jpg
Define Adası

Editör(ler):
Yazar(lar): Robert Louis Stevenson
Yayınevi: Desen Yayınları

9,72 % 30 indirim
13,89

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Define Adası herkesin çocukken en az bir kez okuduğu heyecan dolu, sürükleyici bir roman olarak bilinir. Ortaya çıkış serüveni de bir hayli ilginçtir. Kitap, İskoçyalı yazar Robert Louis Stevensona, üvey oğlu tarafından bir harita, bir define, terk edilmiş bir gemi ve içerisinde kadın olmayan bir hikâye şeklinde verilen sipariş üzerine kaleme alınmıştır. 1881-1882 yılları arasında bir çocuk dergisinde dizi halinde yayımlanan Define Adası, 1883 yılında tek bir kitap halinde piyasaya sunularak Stevensona ilk büyük edebi başarısını kazandırmıştır. Edebiyatta korsan ve kayıp define temalarının kullanılmasına öncülük eden Define Adası, "x" işaretli haritalar, tek gözü kör ve siyah bantlı korsanlar, tek kolu kancalı kaptanlar gibi, korsanlara özgü pek çok kavram ve klişenin, gerçekmişçesine algımıza yerleşmesini sağlamıştır.

Günlerini babasına ait Amiral Benbow Hanı`nda çalışarak geçiren küçük Jim Hawkinsin hayatı, yaşlı ve aksi eski bir korsanın hanlarında oda tutmasıyla değişmeye başlar. Adı Bill olan bu yaşlı denizcinin sırlarla dolu bir geçmişi ve korkarak gizlendiği tek bacaklı bir denizci vardır. Odasındaki sandıkta, kese kese para ve adını duyan herkesin ürperdiği Kaptan Flinte ait bir de hazine haritası saklayan Billin ani ölümünün ardından işler bir anda kızışır. Kilitli sandığı açmayı başaran Jim define konusunu, ölmeden önce babasının doktorluğunu da yapan çok güvendiği Doktor Liveseye anlatır. Define bulma fikrinin cazibesine kapılan doktor, yakın arkadaşı Şövalye Trelawneyi, geçmişi gizemli Uzun John Silver adındaki bir denizciyi ve bir grup mürettebatı da yanına katarak Billle beraber Hispaniola adındaki bir gemi ile haritadaki Define Adasına doğru macera dolu bir yolculuğa koyulur.

Peki, herkesin dost görünerek yola çıktığı bu serüvende kim dost kim düşmandır?.. Yoksa Uzun John Silver, Billin endişeyle yolunu gözlediği tek bacaklı denizci midir? Sahte gülüşlerin ardında gizlenen entrika dolu düşünüceler ne zaman su yüzüne çıkacaktır? Hispaniolada ipler ne zaman kopacak ve on dokuz isyancıya karşı yedi cesur adam nasıl savaşacaktır? Korsan Flintin altı adamıyla adaya gizlediği hazineyi kim ele geçirecektir?.. Tüm bu soruların yanıtları ve daha fazlası kalp çarpıntılarıyla okuyacağınız Define Adasında! Küçük cesur miço Jim Hawkinsin Amiral Benbow Hanı`nda başlayan ve lanetli bir adada kanlı ama mutlu bir sonla biten macerasını, bir kez de David Chauvelin çizgi roman uyarlamasından okuyun!


ISBN: 9786055678067

Baskı Sayısı: 1

Basım Tarihi: Aralık 2010
Baskı Yeri: İstanbul

Çeviren: Berfu Durukan

Sayfa Sayısı: 144

Ebat: 17.5x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Efsaneler Denizi: Limon ile Zeytin, Macera Avcıları-3

2
Superman - Yeşil Adamlar
2 adet satıldı
11,20

3
Garfield ile Arkadaşları - Lazanya Mazanya 12

4
Balon Kümesi Gezegeni 17 : Küçük Prens

5
Garfield İle Arkadaşları 17

6
Hücreden Organlara - Bilimin Çizgi Romanı

7
Gülümse
1 adet satıldı
25,90

8
Kırık Leblebi
1 adet satıldı
14,30

9
Sizinkiler - İşte Benim Ailem

10
Sizinkiler - Okulumu Seviyorum


ETİKETLER
,