Pegem.Net../resim/urun/1197442200.jpg
Uluslararası İlişkiler

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Tayyar Arı 
Yayınevi: Mkm Yayınları

Fiyatı belirlenmemiş. % 0 indirim
0,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 5 ' dir. 50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR. Kapıda ödeme siparişlerinde; Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.Uluslararası ilişkiler alanında yaşanan hızlı ve yoğun gelişmeler ister istemez her bireyi ilgilendirmektedir. Ekonomik, siyasal, güvenlik, mali, ticari ve diğer toplumsal alanlarda yaşanan olaylar yalnız devletlerin değil, bireylerin yaşamlarını da doğrudan etkiliyor. özellikle Soğuk Savaş’ın sona ermesine paralel olarak ulaşım ve iletişim teknolojisindeki gelişmeler küresel ve bölgesel gelişmelerle ilgili bilgi ve haber akışını hızlandırmıştır. Bu gelişmeler bazen bir güvenlik sorunu, bazen bir ülkede yaşanan ekonomik kriz, bazen bir toplumsal felaket bazen de bir teknolojik gelişme olabiliyor. özellikle iki kutuplu dünyanın sona ermesiyle ortaya çıkan küreselleşme gezegendeki tüm insanların bir paylaşım ve işbirliği sürecini daha doğrudan ve daha hızlı yaşamasına yol açmıştır.

Bu durum devlet adamlarının, gelişmeler karşısında daha hızlı davranmasını ve ülkelerini etkileyen ya da etkileme potansiyeli olan gelişmelerle ilgili tedbirler almasını ve politika geliştirmesini gerektirirken, bilim adamlarını da bugünü doğru anlamayı ve yarına ilişkin tutarlı ve isabetli öngörülerde bulunmayı sağlayacak bilgi üretimine daha fazla önem vermelerini zorunlu hale getirmiştir. Bir ülkede yaşayan herkes öyle ya da böyle bu gelişmelerin ne anlama geldiğini ve bundan sonra ortaya çıkabilecek muhtemel gelişmelerin neler olduğunu merak etmektedir. Bütün bunlar doğal olarak daha fazla bilgiye gereksinim duyulması anlamına gelmektedir.

Bu nedenle elimizde bulunan kitap özellikle Lise gençliğinin dünyayı daha iyi anlamasını, karmaşık olaylar karşısında kaybolmadan, berrak bir düşünce ve yorum kapasitesine sahip olmasını ve hem kendisi hem de çevresi için daha bilinçli ve daha entelektüel bir birey haline gelmesini sağlamaya dönük bir çalışmadır. Konuların ayrıntıları arasında boğmamak için kavramlar olabildiğince kısa tutulmaya çalışıl-mış, olayların ayrıntısına girmemeye özen gösterilmiş, anlatımda mümkün olduğunca sade bir üslup tercih edilmiştir. Kitap esas olarak yazarın üniversitede Ulus-lararası İlişkiler Bölümlerinde okutulan "Uluslararası İlişkiler ve Dış Politika" ve "Uluslararası İlişkilere Giriş" kitaplarının Milli Eğitim Bakanlığı, Talim Terbiye Kurulu tarafından hazırlanan müfredata uygun şekilde hazırlanmış bir uyarlamasıdır. Kitapta ağır teknik terimler kullanmamaya özen gösterilmekle beraber aşırı basitleştirmeye gitmekten de kaçınılmıştır. Kitap, ileride uluslararası ilişkiler okumayı düşünen öğrenciler için de bir yol gösterici ve zihni hazırlık niteliğindedir.


ISBN: 9786055911157

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Nisan 2010
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 256

Ebat: 19.5x27.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Kamu Maliyesi
241 adet satıldı
47,70

2
Maliyet Yönetim Muhasebesi Uygulamaları

3
Maliye Politikası
113 adet satıldı
29,70

4
Maliye Politikası
86 adet satıldı
34,20

5
Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi

6
Denetim ve Raporlama Finansal Tablolar ve Analiz Teknikleri

7
Genel Muhasebe
14 adet satıldı
24,75

8
Sigortacılık
8 adet satıldı
20,61

9
Türev Piyasalar
4 adet satıldı
15,75

10
Muhasebe Verilerine Dayalı Risk Ölçümü