Pegem.Net../resim/urun/0502201112397B.jpg
Atatürk Anatürk

Editör(ler):
Yazar(lar): Vamik D. VolkanNorman Itzkowitz
Yayınevi: Alfa Yayınları

20,14 % 25 indirim
26,85

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Türkiye halkının çoğunluğu taralından hem baba hem de bir ana simgesi olarak algılanan Mustafa Kemal`in tarihe olağanüstü katkıları kısa bir zaman dilimi içinde gerçekleşmiştir. özel hayatında büyük trajedilerle karşılaşan Atatürk`ün bu kadar kısa bir süre içinde böylesine büyük tarihi değişiklikler gerçekleştirebilmesinin, Türkiye Cumhuriyetinin kurmasının ve yeni bir Türk kimliği yaratmasının nedenlerini, üstün zekâsının ve karizmasının sağladıklarının yanı sıra nasıl açıklayabiliriz? Atatürk`ün yaptıklarını okurken ve değerlendirirken, onun liderliği sırasındaki tarihi durumu göz önünde tutmamız gerekiyor. Bir lideri yaşadığı dönemden alıp şimdiki zamana koyar ve yaptıklarını günümüz dünyasında var olan sosyal, ekonomik ve politik süreçlere bakarak değerlendirmeye çalışırsak, liderin tarihi rolünü anlamakta güçlük çekebiliriz. öte yandan, Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucusunun imgesinin yıpratılmasına göz yummak, elimizdeki tabanca ile kendi ayaklarımıza kurşun sıkmak gibidir.

Onsuz bugünkü Türkiye - yeni tarihi, ekonomik, dini ve politik olaylarla değişmiş bir Türkiye de olsa- var olamazdı. Türkiye Cumhuriyeti`nin içinden geçmekte olduğu bu kritik dönemde bu gerçeğin farkına varılması gerektiğini düşünüyoruz ve Atatürk`ü bir "Tanrı" gibi değil, bir insan olarak tanıttığımızda yaptıklarının büyüklüğünün çok daha fazla ortaya çıkacağı ve daha iyi anlaşılacağı kanısındayız.

Atatürk / Anatürk kitabının özelliği, Türkiye Cumhuriyeti`nin kuruluşunu anlatırken tarihi olayların yanı sıra, Mustafa Kemal`in iç dünyasında gelişen psikolojik süreçlerin bu olayların ortaya çıkmasında oynadığı rollere de değinmesidir. Atatürk`ün iç dünyası ve yaratıcılığını yeni nesil okura olduğu kadar Atatürk`ü özleyen eski kuşağa da ulaştırmayı umuyoruz.


ISBN: 9786051062945

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Şubat 2011
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 576

Ebat: 13.5x21.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Türk Tarihi ve Kültürü
321 adet satıldı
34,00

2
Mustafa Kemal
120 adet satıldı
24,50

3
Nutuk
52 adet satıldı
11,21

4
Ama Hangi Atatürk?
8 adet satıldı
36,38

5
Atatürk Anatürk
4 adet satıldı
20,14

6
Nutuk Tam Metin
3 adet satıldı
17,60

7
Atatürk İlke ve İnkılapları

8
Atatürk ve Anıları
1 adet satıldı
5,19

9
Nutuk
1 adet satıldı
13,89

10
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi