../resim/urun/120448_B.jpg
Sosyal Bilgiler Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar II

Editör(ler): Refik TuranHakan Akdağ
Yazar(lar): Nadire Emel AkhanOsman AkhanBülent AksoyAdnan AltunBahri AtaSelahattin AvşaroğluŞengül ÇelikcanYahya ÇıkılıAhmet Naci ÇoklarSevim GüvenKadir KaratekinSelahattin KaymakcıGüngör KeskinkılıçÖmer Faruk SönmezNihat ŞimşekBayram TayKadir UlusoyErkan YeşiltaşKaya Yılmaz
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

30,60 % 15 indirim
36,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Türkiyede, eğitim faaliyetleri içerisinde Sosyal Bilgiler öğretimi alanında son yıllarda hızlı ve etkili bir çok çalışma yapılmıştır. Bu çalışmalar sosyal bilgiler öğretimini güçlendirdiği gibi, sosyal bilgiler öğretiminin bilinen anlamlarının dışında farklı anlamlara sahip olduğu ve üzerinde hassaslıkla durulması gereken bir alan olduğu da ortaya çıkmıştır. Sosyal bilgilerin sosyal bilimler disiplinlerinin yanında diğer fen ve sağlık bilimleri alanları ile de ilişkilendirilme yapılabilme özelliği de göz ardı edilmemelidir.

Sosyal bilgiler açısından, öğrenci, birey ya da en genel anlamda insanı ilgilendiren her konunun sosyal bilgiler içerisinde değerlendirilmesi gerektiği söylenebilir. Ancak öğretim açısından bir sınırlamanın yapılmasının gerekliliği de kaçınılmazdır. Hazırlanan bu kitap birincisinde de olduğu gibi sosyal bilgiler öğretmen adaylarının faydalanabileceği bir niteliğe sahiptir. Bunun yanında içeriği bakımından diğer alanlarda öğretim gören ya da hizmet eden her eğitimcinin ilgisini çekebilecek ve fayda sağlayabilecek konuları da içermektedir. özellikle eğitim bilimleri alanına has iki bölüm sosyal bilgiler öğretimi ile ilişkilendirilerek hazırlanmıştır. "Sosyal Bilgiler öğretiminde Yeni Yaklaşımlar-II" adlı bu kitap sosyal bilgiler öğretimini kalıplaşmış konular açısından değil, farklı disiplinler ve diğer disiplinlerin sosyal bilgiler öğretimine katkısı ya da sosyal bilgiler öğretiminin diğer disiplinlerle ilişkisi/ilişkilendirilmesi açısından ele alınmıştır.


ISBN: 9786053641254

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2011
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 376

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,