Pegem.Net../resim/urun/1217522200.jpg
İkidilli Eğitim

Anne-Babalar ve Öğretmenler İçin Rehber

Editör(ler):
Yazar(lar): Colin Baker
Yayınevi: Heyamola Yayınları

22,22 % 20 indirim
27,78

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Günümüzde Sınırlar Kalkıyor, Mesafeler Azalıyor Ve Dünya Farklı Dillerin Ve Kültürlerin Gittikçe Daha Fazla Kaynaştığı Bir Bütün Haline Geliyor. Küresel Ekonominin, Teknolojinin Ve Kitle İletişiminin Gündemimize Taşıdığı En önemli Kavramlardan Biri, İkidillilik. İkidillilik Ve İkidilli Eğitim Alanında Dünya çapında Tanınmış Bir Araştırmacı Olan Ve Galler Bölgesi, Bangor üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim üyeliğini Sürdüren Colin Bakerın Konu Hakkında Yazdığı On Beş Kitap Ve Ellinin üzerinde Makale Birçok Dile çevrildi. Birçok Farklı İkidilli Toplumda İnceleme Yapan Ve Kendisi De İkidilli Bir Aile Sahibi Olan Baker Bu Kitapta Bilimsel Verilerin Yanında Vaka İncelemelerine De Yer Vererek Okuyucunun Konuya Farklı Yönlerden Yaklaşmasına Olanak Sağlıyor.

Okuması Kolay Bir Tarzda Hazırlanan Bu Kitap Aileler Ve öğretmenler İçin Pratik Bir Başlangıç Niteliğinde. İkidillilik Ve İkidilli Eğitim Hakkında Sık Sık Sorulan Kapsamlı Sorulara Anlaşılır Ve Gerçekçi Yanıtlar Veriliyor. Ele Alınan Konular; Aile, Dil, Kültür, Kimlik, Okuma, Yazma, Eğitim Ve Diğer Sorunları Kapsıyor. Bu Kitapta;

ülkeler Arası Hareketler, Kültürel Adaptasyon,Kimlik Sorunları,Tek Ebeveyn-Tek Dilli (TKTD) Aileler,Anaokulları/Kreşler/Yuvalar,ödevlerde Yardım,Disleksi,Dil Yapısı,çokdillilik Ve üçdillilik, üçdilli Aileler,Evlat Edinme,İnternet Bağlantıları, Makaleler Ve Daha Fazla Kaynak Kitap İle İlgili Yeni Ve Detaylı Bir Değerlendirme Bulacaksınız.

İkidilli Eğitim: Anne-Babalar Ve öğretmenler İçin Bir Rehber, İki (Ve çok) Dilliliği Ve Eğitim Yöntemlerini Tüm Yönleriyle Anlamak Ve Bilinçli Bir Şekilde Uygulamaya Koymak İçin Titizlikle Hazırlanmış Bir Kitap. Tekdilli Olmanın Yetersiz Kaldığı, Kültürler Arası Etkileşimin Arttığı Ve Empatiye Giderek Daha Fazla İhtiyaç Duyulduğu Günümüzde Bu Kitabın Bir Rehber Olması Dileğiyle...


ISBN: 9786055419332

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2011
Baskı Yeri: İstanbul

Çeviren: Sezi Güvener

Sayfa Sayısı: 312

Ebat: 14x20


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz