../resim/eResim/206612.jpg
Hızlı Okuma ve Anlamı Yapılandırma

Editör(ler):
Yazar(lar): Firdevs Güneş
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık

22,68 % 19 indirim
28,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bilgiye ulaşmanın ve bilgileri güncellemenin çeşitli yolları vardır. Ancak en üstün bilgi alma okuma yoluyla olmaktadır. Okuma aynı zamanda bireyin dil, zihinsel ve sosyal becerilerini geliştirme aracıdır. Okuma yoluyla birey etkili iletişim kurma, bilinçli karar verme ve öğrenmeyi sürdürme becerilerini de geliştirmektedir. Bu nedenle hızlı okumanın önemi giderek artmaktadır. Orta düzeyde bir okuyucu saatte 27 000 kelime okurken hızlı okuyucu saatte 71 000 kelime okuyabilmektedir.

Hızlı okuma, görme çabukluğu (okuma hızı), anlama ve zihinde yapılandırma olarak üç alana ayrılır. Hız birinci adımdır. Hız, bir metnin sonuna ulaşma süresini değil, bir metinden bilgileri alma süresini anlatır. Anlama ikinci adımdır. Anlama, okuma sürecinde "toplanan bilgilerin işlenmesi" olarak alınmaktadır. Üçüncü adım ise anlamı yapılandırmadır. Kitapta okuma, anlama, anlamı yapılandırma hızı ile düzeyini geliştirmeye yönelik beceri, yöntem ve teknikler üzerinde durulmaktadır. Ayrıca tam okuma, seçmeli okuma ve ekran okumaya da yer verilmektedir


ISBN: 9786053951834

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Şubat 2009
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 339

Ebat: 13,5x20


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,