../resim/urun/124817_B.jpg
Fen Öğretiminde Okul Dışı Öğrenme Ortamları

Editör(ler): Canan Laçin Şimşek
Yazar(lar): Canan Laçin ŞimşekAykut Emre BozdoğanFatime Balkan KıyıcıHasret NuhoğluHülya ErtaşÖzgül KeleşCeren KaradenizGizem SivrikayaYasemin Özdem Yılmaz Çiğdem Çıngıl BarışBurçin Acar ŞeşenHülya Ertaş KılıçElif Atabek YiğitFunda Varnacı UzunAysun Öztuna Kaplan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

32,73 % 15 indirim
38,50

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Türkiye’de eğitim alanında yapılan reformlarla birlikte, öğrenme-öğretme faaliyetleri yeni anlamlar kazanmıştır. Eğitim faaliyetlerinde kullanılan yöntem ve teknikler değiştiği gibi faaliyetlerin yapıldığı yerler sadece sınıf içi ortamlar olmaktan da çıkmıştır. Bu da, “okul dışı öğrenme” kavramını gündeme getirmiştir. Okul dışı öğrenme, “öğrenmenin bireysel bir faaliyet olarak sadece sınıf içinde değil, yaşamın her alanında gerçekleştirilebileceği” tezine dayanır. Uygulama alanı olarak ise, formel öğrenmeye destek olabilecek her türlü ortamı öngörür.

Kitapta, okul dışı öğrenme anlatılarak; okul dışı öğrenme ortamlarında dikkat edilmesi gerekenler ele alınmış, fen eğitiminde kullanılabilecek ortamlar tanıtılmıştır. Bu bağlamda; müzeler, bilim merkezleri, sanal müzeler, hayvanat bahçeleri, botanik bahçeleri, akvaryumlar, planetaryumlar, sanayi kuruluşları, milli parklar, doğal anıtlar, doğa eğitimleri ve okul dışı ortamlarda eğitsel oyunlar konuları ele alınmıştır. Bu alanlar ile Fen Bilimleri Dersi Öğretim Programında yer alan kazanımlar ilişkilendirilerek, örnek etkinlik ve ders planları sunulmuştur.


ISBN: 9786053641766

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Kasım 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 164

Ebat: 16x23.5

| Selçuk Kılıç, 9.9.2011 01:16:10

Bu çalışmanın alandaki büyük bir boşluğu dolduracağına inanıyorum. Yazarları gönülden tebrik eder, çalışmalarında başarılar dilerim.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz