Pegem.Net../resim/urun/126440_B.jpg
Okuma Yazmaya Hazırlanıyorum

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Adalet Kandır Özgün Uyanık Elçin Yazıcı 
Yayınevi: Efil Yayınevi

22,69 % 30 indirim
32,41

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Erken çocukluk döneminde planlanan okuma yazmaya hazırlık çalışmalarında, çocukların yaşam boyu kullanabilecekleri dinleme, konuşma, etkili iletişim kurma, okuma yazma becerileri kazanmaları ve bu beceriler yoluyla tüm gelişimleri yönünden kendilerini geliştirmeleri amaçlanmıştır.

Bu bağlamda bu kitap: Efil Yayınları, Erken çocukluk Eğitimi Dizisi kitaplarından eğitimciler için “EĞLENCELİ ETKİNLİKLERLE OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK” kitabının tamamlayıcısı ve destekleyicisi olarak, 5-7 yaş çocukları için hazırlanmıştır. “OKUMA YAZMAYA HAZIRLANIYORUM” kitabının tek başına kullanılması yeterli değildir. Eğitim programında çocukların gelişim özelliklerine uygun olarak okuma yazma için gerekli olan temel özelliklere ilişkin amaç ve kazanımlara ve bunların kazanılmasını sağlayacak tüm etkinliklere yer verilmelidir. Bu nedenle eğitim programında her iki kitabın birlikte kullanılması çocuklara sağlayacağı yarar yönünden son derece önemlidir. çocukların bireysel farklılıkları ve hazır bulunuşlukları göz önünde bulundurularak kitaptaki etkinliklerin tamamının her çocuk tarafından yapılması beklenmemelidir.

Ayrıca okul öncesi eğitimcilerin, okuma yazmaya hazırlık çalışmalarının planlanmasında yeterli ve doğru ve çağdaş yöntem bilgisine sahip olmaları, yoruma dayalı farklı ve yanlış uygulamaların neden olabileceği çocukların edindikleri olumsuz özelliklerin alışkanlığa dönüşmesinin engellenmesi yönünden büyük önem taşımaktadır.


ISBN: 9786054334810

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Haziran 2011
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 248

Ebat: 21x30


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz