../resim/urun/127_B.jpg
Öğrenme ve Öğretme

Editör(ler):
Yazar(lar): Yüksel Özden
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

31,45 % 15 indirim
37,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bilgi toplumunda ortaya çıkan yeni değerler sonucu ders programları, öğrenme öğretme etkinlikleri ve öğretim yöntemlerine ilişkin yeni teori ve uygulamaların anlatıldığı bu kitap, eğitim sisteminde yapılması gereken yeniden yapılanmanın genel çerçevesi doğrultusunda öğretim içerik ve sunumunda yapılması gereken yeni düzenlemeler üzerinde durmaktadır. İnsanların, genetik yapıları ve çevresel etkiler sonucu sahip oldukları farklı düşünme biçemlerine bağlı olarak her insanın öğrenme ihtiyacının da farklı olabileceği vurgulanarak öğrencilerin öğrenme ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik önerileriyle farklı birşeylerin arayışı içerisinde olan öğretmenlere hitap etmektedir. Bu bağlamda, eleştirel düşünme, problem çözme ve yaratıcı düşünme gibi yeteneklerin geliştirilmesine yönelik ilke ve uygulamalara da yer verilmektedir.


ISBN: 9789756802137

Baskı Sayısı: 13. Baskı

Basım Tarihi: Mart 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 270

Ebat: 16x23.5

| Selçuk Dönmez, 20.5.2010 18:02:14

Merhabalar. Eğitimi, kuramları ve temel kavramlarıyla ele alan bir kitap bulabileceğimi düşünmüyordum. Fakat Yüksel Hocanın ellerine ve emeğine sağlık. Sözel bilgiler benim için ezberlenmesi gereken bir kabustu. Fakat bu kitapta belli dönüm noktalarının şemalarla ve akılda iyi kalabilecek şekilde bulunması işimi kolaylaştırdı. Her öğretmen adayının ve öğretmenin kütüphanesinde bulunması gereken bir kaynak.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,