Pegem.Net../resim/urun/129387_B.gif
Doğru Akım Devre Analizi

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Murat Ceylan 
Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

26,01 % 10 indirim
28,90

Sepete At
3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 5 ' dir. 50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR. Kapıda ödeme siparişlerinde; Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.Doğru Akım Devre Analizi kitabı; mühendislik fakülteleri, teknik eğitim fakülteleri ve meslek yüksekokullarına yönelik hazırlanmıştır. Doğru akım devre analizi; elektrik, elektronik, bilgisayar, mekatronik, haberleşme gibi bölümler için temel bir kitaptır. Bu bölümlerde görülen mesleki alan derslerine giriş için, doğru akım devre analizi konularının öğrenilmesi gerekmektedir.

Bu kitaptaki ilk bölümlerde; elektrikte kullanılan temel tanımlar, fiziksel olaylar ve elektrikte kullanılan yasalar öğretilerek öğrenciye elektrikte karşılaşılan fiziksel gerçekler kavratılmaya çalışılmıştır. Bu fiziksel tanımlardan sonra, çeşitli örnekler ve bölüm sonu soruları ile anlatılmaya çalışılan konu başlıkları pekiştirilmiştir.

Sonraki bölüm başlıklarında; devre analizinde kullanılan çözüm yöntemleri anlatılmıştır. Ve karşılaşılabilecek bir çok devre modeli için çözümler sunulmuştur.

Son bölüm başlıklarında; kondansatör ve bobinlerin tanımları, kullanılma amaçları, elektriksel davranışları anlatılmıştır. Bağımsız ve sabit kaynaklı RL, RC ve RLC devreleri ile ilgili konu anlatımı, eşitlikler ve örnek çözümler ile konunun ilerletilmesi amaçlanmıştır.


ISBN: 9789750244377

Baskı Sayısı: 3. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2013
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 274

Ebat: 16x23


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz