Pegem.Net../resim/urun/13_B.jpg
Eğitim Psikolojisi (Gelişim-Öğrenme-Öğretim)

Editör(ler) : Binnur Yeşilyaprak 
Yazar(lar) : Betül Aydın Gürhan Can Kurtman Ersanlı Mustafa Kılıç Şermin Külahoğlu Bülent Öztürk Filiz Bilge Hadiye Küçükkaragöz İbrahim Kısaç İsa Korkmaz Mehmet Bilgin Ertuğrul Uçar 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

34,00 % 15 indirim
40,00

Sepete At
Yaklaşık 1 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Eğitim Psikolojisi kitabı, yaşamda sürekli gerçekleştiği ve hepimizi kapsadığı için pek de farkında olmadığımız ve olağan karşıladığımız iki temel MUCİZE yi açıklamayı amaçlıyor!.. Birincisi, döllenmiş bir yumurtadan bir bebeğin dünyaya gelişi, büyüyüp gelişmesi ve bir yetişkin olması.. İkincisi, doğrudan dünyaya dair hiçbir bilgisi olmayan bu bebeğin yaşamayı öğrenmesi...

Kitap, özellikle öğrencilerin gelişim özelliklerini tanıyarak onların -öğrenme yaşantıları- kazanmalarını sağlamakla yükümlü, öğretmenlere yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu nedenle üniversitelerin, öğretmenlik programlarındaki aday öğretmenler için YöK ün öğretmenlik programları içinde yer alan Eğitim Psikolojisi; dersinde kullanılabilecek bir kaynak kitap olarak tasarlanmıştır. Konuların seçimi, sıralama ve kapsamı ile biçimsel tasarımı bu hedef kitlenin düzeyine ve gereksinimine uygun olarak hazırlanmıştır.

Ancak, kitabın öğretmen ve öğretmen adaylarına olduğu kadar; çocuğun gelişim ve öğrenme sürecini öğrenip, onun gelişimine yardımcı olmak isteyen anne ve babalara; dünyada varolma, gelişme ve yaşamayı öğrenme sürecini merak eden ve bu süreci olumlu etkileyerek kendini geliştirmek isteyen herkese yararlı olacağı düşünülmektedir.


ISBN: 9786053186724

Baskı Sayısı: 21. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2018
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 434

Ebat: 16x23.5

| Binnur Yeşilyaprak, 6.1.2017 15:34:08

Kitabımıza ilişkin yorumları zevkle okudum. Olumlu değerlendirmeleri için sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Sizlerin ilgisiyle kitap yeni baskılar yapıyor ve bizleri motive etmeye devam ediyor!.. Teşekkürler...


| A. E., 31.3.2014 15:17:15

Merhaba hocam. Atatürk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 2. Sınıf öğrencisiyim. Öğrenme psikolojisi dersini kitabınızdan takip ediyoruz. Kitabınızı ilk aldığımda dikkatimi çeken tek kelime psikoloji oldu. Eğitim psikolojisi. Zamanla kitabı ders olarak işlemeye devam ettik. Ancak bu kitabı bir kenara öğrenme psikolojisi dersini bir tarafa bıraktım. Çünkü bu kitabı okumaya başladığımda eğitim psikolojisini değil hayatı öğrenmeye başladım. Bir çok kitap etkili olabilir. Bir çok kitap akıcı olabilir. Ancak sizin kitabınız çölde sonsuza dek akacak bir nehir gibi. Yüreğinize sağlık. Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ömrünüz uzun olsun..


| Başak Vargün, 20.5.2010 18:02:14

Merhaba. Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği II. Sınıf öğrencisiyim. Bu dönem, Gelişim ve Öğrenme Psikolojisi dersini Öğretim Görevlisi Güray Çolakoğludan aldım. Zamanınızın bir kısmını almama neden, küçük bir teşekkürü borç bilmemdir. Hazırladığınız kitap alanında yetkin bir kaynak olmasının yanı sıra, Türkçeyi kullanma, söyleyiş biçimi açısından da benzer ya da farklı alanlarda yazılmış pek çok kaynaktan ayrı bir yerde duruyor. KPSS hiç kuşkusuz öğretmen adayları için aşılması zor bir engel. Bizler formasyon derslerimizde kullandığımız ders kitaplarımızı daha çok sınavda ne kadar yeterli olur? sorusundan yola çıkarak değerlendiriyoruz ancak kitabınız bunun dışında anlatın, söyleyiş, yazım ve mümkün olduğunca öz Türkçe sözcükler kullanılmış olması bakımından takdire değer. Bunun üzerinde duruyor olmam şaşırtabilir belki ancak Türkçe eğitimi alırken kullandığımız kaynak kitaplarda Türkçenin kullanılış biçimi bence bir hayli düşündürücü. Fakültemizde hala yanıt değil cevap, eylem değil fiil tartışmaları sürüyor. Size ve kitabın hazırlanmasında emeği geçen tüm hocalarıma teşekkür ederim.


| Sema Ergönül, 20.5.2010 18:02:14

Aslında size önce mektup yazdım ama yolum bir türlü postaneye düşmedi. Ben de mail göndermeye karar verdim. Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunuyum. Bu yıl Çukurova Üniversitesinde tezsiz yüksek lisansa başladım. Hocamızın tavsiyesi üzerine "Gelişim ve Öğrenme Psikolojisi" kitabınızı aldım. İnanın ilk defa bir sınava eğlenerek çalışıyorum. Böyle bir kitap hiç görmedim. Anlatım tarzınız, kitabın dizaynı harika... Bunun için size ve arkadaşlarınıza çok teşekkürler...


| Feridun Cavli, 20.5.2010 18:02:14

Sevgili Binnur Yeşilyaprak;Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencisiyim. Tek amacım eğitim bilimlerini tamamıyla kavrayıp yüksek lisans ve doktoradan sonra öğretim görevlisi olmak. Şimdilik gelişim ve öğrenme psikolojisiyle ilgileniyorum. Kitabınızı büyük bir beğeniyle okuyorum. Çok iyi örneklerle desteklenmiş saygın gazetelerin bilgilerinden ve yine saygın eğitim bilimcilerinden yararlanarak düzenlenmiş kitabınız bir eğitimci için mükemmel bir kaynak.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Psikolojisi (Gelişim-Öğrenme-Öğretim)

2
Eğitime Giriş
1997 adet satıldı
29,75

3
Eğitime Giriş
1929 adet satıldı
31,88

4
Öğretim İlke ve Yöntemleri Öğretme Sanatı

5
Sınıf Yönetimi
532 adet satıldı
29,75

6
Psikolojik Danışma ve Rehberlik

7
Öğretim İlke ve Yöntemleri
483 adet satıldı
40,38

8
Sınıf Yönetimi
462 adet satıldı
28,90

9
Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar

10
Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı