../resim/urun/13023122.png
6098 Sayılı Türk Borçlar Kanununun Getirdiği Değişiklikler ve Yenilikler

Editör(ler):
Yazar(lar): Umut Yeniocak
Yayınevi: On İki Levha Yayınları

27,78 % 0 indirim
27,78

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


çalışmamızda, Yasanın genel hükümler kısmında yer verilen esasa ilişkin değişikliklere ve yeni hükümlere yer verilmiştir. Türk Borçlar Kanunu Tasarısının 2005 yılında yayımlanmasının ardından, öngörülen değişiklikler ve yenilikler bazı sempozyumlarda ele alınmış bu sempozyum notlarının pek azı yayımlanmıştır. Ayrıca, değişikliklere ilişkin yayımlanan bilimsel çalışma sayısı da fazla değildir. Eser sayısının azlığının ve dağınıklığının sıkıntısını, doktora tezi çalışmamda bizzat yaşamam dolayısıyla bu çalışmayı yapma fikri doğmuştur. çalışmamızda, Türk Borçlar Kanununun getirdiği her yenilik ya da değişiklik hakkında bilimsel tez üretme iddiasıyla hareket edilmemiştir. çalışmada daha çok, yapılan değişiklikleri ve getirilen yenilikleri tespit etme, bunlara kaynaklık eden yabancı yasa hükümlerine, Yargıtay kararlarına, bilimsel görüşlere ve tartışmalara işaret etme amacı güdülmüştür. Bu arada, bazı yenilik ya da değişiklikler hakkında fikir beyan edilmiş, tez ya da anti tez oluşturulmaya çalışılmıştır.

Türk Borçlar Kanununun getirdiği değişiklik ve yeniliklerin bir bölümü, Yargıtayın yerleşik uygulamaları dikkate alınarak yapılmıştır. Bir bölümü ise, Yargıtayın bazı yorum ve uygulamalarına son verecek niteliktedir. Bu sebeple, çalışmamızda ele alınan hemen her hükümle ilgili Yargıtay uygulaması hakkında fikir vermek üzere, çok sayıda Yargıtay kararına yer verilmiştir.


ISBN: 9786054396955

Baskı Sayısı: 1.Basım

Basım Tarihi: Haziran 2011
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 230

Ebat: 16x23


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,