../resim/urun/136135_B.jpg
Türkçe Öğretiminde Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı

Editör(ler):
Yazar(lar): Yasemin BakiNeslihan Karakuş
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

24,65 % 15 indirim
29,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Yapılandırmacı Yaklaşım, süreç içerisinde öğrencinin gelişim özelliği ve eğlenme ihtiyacını dikkate alan; eğlenerek öğrenme, öğrenciye zengin tecrübeler ve farklı öğrenme alternatifleri sunan bir eğitim sistemidir. Bu yaklaşım, Türkçe dersi kapsamında öğretim ortamını zenginleştirme, içeriğin aktarılması, öğretmen-öğrenci iletişiminin en üst düzeyde sağlanması açısından öğretim ortamının zenginleştirilmesi gerekliliği ortaya çıkarmıştır. Böylelikle öğrencinin derse olan katılımını arttırmak amaçlanmıştır.

Materyal tasarımı ile ilgili gerek öğretmen ve gerekse öğretmen adaylarına fikir verecek, örnek alternatifler sunacak kaynaklar yok denecek kadar azdır. Elinizdeki kitap, bu ihtiyacı karşılamaya yönelik olarak hazırlanmıştır. önemli bir boşluğu dolduracağına inanılan bu çalışmada, Türkçe derslerinde kullanılabilecek üç boyutlu materyal hazırlama ve tasarım örnekleri sunulmuştur. Böylelikle hem alandaki boşluğu doldurmaya yönelik bir çalışma elde edilmiş hem de Türkçe derslerini zenginleştirmek amacıyla çeşitli öğretim teknolojileri kullanılarak hazırlanan materyal örnekleri bir araya toplanarak öğretmen, öğretmen adayları, öğrenci ve velilere sunulmuştur.

 


ISBN: 9786053643128

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2012
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 128

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,