Pegem.Net../resim/urun/138310_B.jpg
Türkiyede Öğretmenlerin Toplumsal Değişimindeki Etkileri

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Yahya Akyüz 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

39,10 % 15 indirim
46,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Türkiye`de çağdaş anlamada öğretmenlik mesleğinin doğuşunu, gelişimiini, öğretmenlerin toplumsal değişmelerdeki etkilerini bilmek Eğitim Fakülteleri öğrencileri ve öğretmenler için çok gereklidir. Bunun başlıca iki nedeni vardır:

1.Böyle bir bilgi onlarda güçlü bir meslek bilinci oluşmasına yardımcı olur. Bu da onların mesleklerine sahip çıkıp, onu güçlendirmeleri ve mesleklerinde başarılı olmaları için şarttır.

2.çağdaş anlamda öğretmenlik mesleğinin ortaya çıkışını be tarihi süreç içinde karşılaştığı sorunları bilmek bugünkü öğretmen ve eğitim sorunlarımızı anlamak ve onlara çözümler üretmek için de gereklidir. çünkü geçmişteki birçok düşünce, uygulama olumlu ya da olumsuz biçimde etkisini hâlâ sürdürmektedir.

Kırk yıldan fazla üzerinde çalıştığım bu eser özgün yöntemi, kapsamı, ortaya çıkardığı belgeler ve yorumları ile kendi alanında ilk ve halen tek eserdir ve öğretmenlik mesleğinin gelişimine, öğretmenlerimizin toplumsal değişmelerde olumlu etkilerde bulunmalarına yardımcı olacaktır.


ISBN: 9786053643760

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2012
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 560

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz