../resim/urun/139212_B.jpg
SPSS ile Bilimsel Araştırma Sürecinde Nicel Veri Analizi

Editör(ler):
Yazar(lar): Abdullah Can
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

37,40 % 15 indirim
44,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Alandaki bir boşluğu doldurmak, alana yeni bir soluk getirmek gibi iddialı söylemlerim yok. Haddime de düşmez zaten. Sadece lisansüstü eğitim gören genç kardeşlerimin sorularına verdiğim yanıtları, onlarla daha kalıcı bir biçimde paylaşabilmeyi deniyorum. Onların, çözümü basit ama yaptıkları araştırmanın doğruluğuna katkısı çok büyük, sorularına kalıcı yanıtlar getirmeye çalışıyorum. Bu nedenle, becerebildiysem, anlatıma bir üslup getirmek gibi öğretmence bir yaklaşımı denemek dışında; bu çalışmanın bilimsel verileri tekrar ettiğim, yeni bir bilgi eklemediğim için akademik bir değeri de yok. Ama eklediğim dipnotlarla analitik düşünen, sorgulayan, SPSS tablolarındaki sayıların nereden geldiğini merak eden ve örneğin; «üst ve alt grupları neden %27`lik dilimlerle oluşturuyoruz?», «Standart sapmayı hesaplarken ortalamadan farkların karelerinin toplamını neden örneklem sayısının bir eksiğine bölüyoruz?», «Normal dağılım neden bir olasılık dağılımıdır?», «Araştırmama yokluk hipotezi ile ya da araştırma hipotezi ile başlasam ne fark eder?» gibi sorular soran araştırmacıların islerini kolaylaştırmaya çalıştım. Bir de kitaptaki bazı uygulamaları, http://www.abdullahcan.com adresindeki kişisel internet sayfamdan hareketli görüntülerle paylaşarak bu isleri kendi başına yapamayanlara arkasına saklanabilecekleri mazeret bırakmamaya karar verdim.


ISBN: 9786053644484

Baskı Sayısı: 8. Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 450

Ebat: 16x23.5

| Şaban Esen, 9.5.2021 11:55:16

Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir kitap, her bir veri en ince ayrıntısına kadar açıklanmış, hocamız bu alanda sosyal medya üzerinden eğitimler vererek çok daha faydalı olabilir.


| Çınar Karasu, 4.10.2020 23:58:38

Yüksek Lisans öğrencisiyim. Tez sürecimde kafam yeterince karıştı. Kitabı bu tarz bir kitap ararken rastgele buldum. İçindekiler kısmının dökümanını inceleyip hoşuma gittiği için aldım. KESİNLİKLE HARİKA BİR KİTAPMIŞ. ÖN SÖZÜNDEKİ SAMİMİYET İLE BAŞLADI ASLINDA KİTABA OLUMLU BAKIŞIM. GERÇEKTEN NEYİ NİYE YAPTIĞIMIZI ÖRNEKLERLE AÇIKLAYIP SPSS PROGRAMINDAKİ GÖRÜNTÜLERİ KOYMAKLA YETİNMEYİP ORADAKİ HER BİR SEÇENEĞİ BALONCUKLARLA AÇIKLAMAK KADAR DÜŞÜNCELİ BİR DAVRANIŞ İŞİMİZİ KOLAYLAŞTIRIYOR VE MANTIĞINI OTURTMAMIZI SAĞLIYOR GÖRSEL AŞİNALIĞIMIZI ARTIRIYOR. BUNDAN SONRA BİRİ SPSS DERSE İLK ÖNERECEĞİM KİTAPTIR. BİZ HİÇ BİLMEYENLER VE KAFASI KARIŞIKLAR İÇİN BU ESERİ ORTAYA KOYDUĞU İÇİN KİTABIN YAZARI ABDULLAH CAN HOCAMA SAYGILAR SEVGİLER VE BOL TEŞEKKÜRLERİMLE..


| AHMET DOLMACI, 26.4.2020 00:27:32

Gerçekten SPSS üzerine alınabilecek en açıklayıcı ve en bilgilendirici kitap. Hangi araştırmada hangi yöntemler kullanılır, hangi değişkenler nerede ne işe yarar? Hocamız çok net ve detaylı anlatmış. Düşünmeden alınız...


| ALHAS , 4.3.2016 08:17:20

Doğrusu onlarca kitap inceledim desem yalan olmaz ama burada en çok hoşuma giden şey Hocamızın sohbet havasında o güzel üslubu. Anlatım duru ve halk net olmalı. Teşekkürler hocam


| Burcu DURMAZ, 8.7.2014 14:09:56

Alanının açık ara en iyisi, kütüphanem bu alana ait neredeyse bütün kitaplarla dolu olmasına rağmen neyi neden yaptığımı bu kitapla anladım. Değerli Hocam, Can`sın.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,