../resim/urun/139214_B.jpg
Öğretim Teknolojilerinin Temelleri

Teoriler Araştırmalar Eğilimler

Editör(ler): Kürşat ÇağıltayYüksel Göktaş
Yazar(lar): Charles M. Reigeluthİlknur ReisoğluAslıhan Kocaman KaroğluNuray GedikCan KültürHasan ÇakırAli ŞimşekZahide YıldırımSerkan ŞendağVesile Gül BaşerErtuğrul UstaEylem KılıçSerkan PerkmenFeza OrhanErol ÖzçelikFatih ArıRaymond Floresİsmahan Arslan ArıAmani ZaierSevda KüçükMelike AydemirÖzlem BaydaşKürşat ÇağıltayHamide ŞahinkayasıÖzlem ÇakırErhan ŞengelTürkan KarakuşUğur KaleSemiral ÖncüRecep ÇakırÜnal ÇakıroğluÖzgen KorkmazHasan KaralNergiz Ercil ÇağıltayNeşe ZayimAli Ekrem ÖzkulCengiz Hakan AydınLevent DurduPınar Onay DurduBahar BaranEvrim BaranHatice Sancar TokmakHakan TüzünAhmet AkınDenizer YıldırımMustafa SırakayaHasan TınmazSelçuk KaramanYasemin GülbaharErman YükseltürkErcan TopEngin KurşunMurat SaranErdoğan TezciYüksel GöktaşŞebnem ÇilesizFethi Ahmet İnan Ayşegül Bakar Çörez Ceylan Kızılduman Yazıcı Fatma Burcu Topu Feray Uğur Erdoğmuş İlker YakınPelin Yüksel Arslan Rabia Meryem Yılmaz Semra Fiş Erümit Serdar AbacıS.Tuğba TokelYunis ŞahinkayasıZeynep Turan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

72,25 % 15 indirim
85,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Öğretim teknolojilerinin temel konularını derinlemesine inceleyerek ve olabildiğince açık ve anlaşılabilir akademik bir dil kullanılan bu kitabın birinci baskısı 42 bölümden oluşmaktaydı. Elinizdeki ikinci baskıyla bölüm sayısı 50’ye ulaşmış bulunmaktadır. Bu bölümler; yurt içi ve dışından 34 farklı üniversiteden, 65’i alanında doktoralı 67 yazar tarafından kaleme alınmıştır. Başta BöTE olmak üzere teknoloji ve eğitimle ilgili tüm bölümlerde öğrenim gören lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin, bu bölümlerde görev yapan öğretim elemanlarının, eğitim teknolojisi alanında AR-GE yapan firmaların, Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarının ve de teknolojiyi kendi branşıyla bütünleştirmeye çalışan herkesin temel bilgi ve becerilerine katkıda bulunabilecek bir eserdir.

Prof. Dr. Kürşat ÇAĞILTAY

ODTÜ Matematik Bölümü’nden 1988 yılında bölüm birincisi olarak mezun olmuştur. 1993 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden Yüksek Bilgisayar Mühendisi unvanını almıştır. 1988-1997 yılları arasında ODTÜ Bilgi İşlem Dairesinde çalışmış ve 1990-1996 yılları arasında ODTÜ-TÜBİTAK tarafından başlatılan Türkiye İnternet projesinde İnternet’in Türkiye’ye getirilmesi ve yaygınlaştırılması konularında öncülük yapmıştır. 2002 yılında ABD’nin Indiana Üniversitesi Öğretim Teknolojileri Bölümü ve Bilişsel Bilimler Programı’ndan çift doktora derecesi ile mezun olmuştur. Hâlen ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Prof. Dr. Yüksel GÖKTAŞ

Gazi Üniversitesi Bilgisayar Eğitimi Bölümü’nden 1998 yılında mezun olmuştur. Değişik bilişim firmalarında teknik eleman olarak çalıştıktan sonra, bir süre Bilgisayar Öğretmenliği yapmıştır. 2003 yılında ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde yüksek lisansını ve aynı bölümde 2006 yılında da doktora eğitimini tamamlamıştır. 2005-2006 yılları arasında ABD’nin Purdue Üniversitesi Öğretim Teknolojileri bölümünde misafir araştırmacı olarak çalışmalarda bulunmuştur. Hâlen Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.


ISBN: 9786053644576

Baskı Sayısı: 3. Baskı

Basım Tarihi: Mart 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 892

Ebat: 19.5x27.5

| Sinan keskin, 17.3.2013 15:41:42

Bir anlamda alanımızın 2012 ansiklopedisi olmuş bu kitap baya kalın ama tüm alanı kapsayan güzel bir kitap. Hazırlayan hocarımıza teşekkürler.


| Embiya çelik, 8.3.2013 00:08:04

Öğretim teknolojileri alanında hazırlanmış en kapsamlı kaynak olacağa benziyor. Bu alanda büyük bir boşluğu dolduracağına inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkürler. Kütüphanemize ekleyelim.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,