Pegem.Net../resim/urun/141602_B.jpg
Özgün Makamsal Parçalar

Piyano için Hazırlanmış 10 Özgün Parça

Editör(ler):
Yazar(lar): Mehmet Serkan Umuzdaş
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

21,25 % 15 indirim
25,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Müzik eğitiminde temel çalgı olarak kabul edilen ve teoriden uygulamaya değin her boyutta müziğin belkemiği sayılan piyano; genelden özengene, özengenden mesleki müzik eğitimine kadar pek çok boyutta (solo, eşlik, armoni, kontrpuan, işitme eğitimi ve kompozisyon vb.) müziğin içselleştirilmesinde önemli görevler üstlenmektedir. Diğer yandan, piyano öğretiminde; geleneksel müzik kültürümüzün unutulmaksızın gelecek kuşaklara aktarılmasına katkı sağlayacak farklı boyutlarıyla, çoksesli Türk Müziğine yönelik çalışmaların yapılması, okul müzik eğitimi açısından ayrı bir anlam taşımaktadır. Bu süreçte makamsal müziklerimizin piyano ile seslendirilmesinde ses sistemi(tampere) ile ilgili çıkabilecek sorunlar, besteci tarafından toleranslı yaklaşımlar sergilenerek bertaraf edilebilmektedir.

Bu anlayıştan hareketle; M. Serkan Umuzdaş tarafından belli teknik ve müzikal düzeye ulaşmış öğrencilere yönelik olarak hazırlanmış olan “Makamsal Piyano Parçaları” isimli kitapta; eğitim müziği ekseninde en çok kullanılan makamlarda (Kürdi, hüseyni, hicaz, segah vb.) farklı şarkı formlarında besteler yer almaktadır. Gerek müzikal, gerekse teknik anlamda dörtlü armoni ağırlı olarak bestelenen çalışmalar, piyano eğitiminde kullanılabilecek nitelikte çalışmalar olup; aynı zamanda piyano repertuvarına da katkı sağlayacaktır.

ISBN: 9786053644606

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Nisan 2013
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 24

Ebat: 21x30


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz