../resim/urun/142939_B.jpg
Tüm Yönleriyle Fizik Ders Kitapları

Editör(ler): M. Şahin BülbülHaki PeşmanCezmi Ünal
Yazar(lar): Ragıp ÇavuşTürkkan GülyurduBilal GüneşZeynep Tuğba KahyaoğluSerkan KapucuOrhan KaramustafaoğluAysun Öztuna KaplanAhmet YavuzAhmet Yavuz
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

20,40 % 15 indirim
24,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


İlkini 2010 yılında düzenlediğimiz çevrimiçi çalıştay, eğitimciler ve özellikle fizik eğitimi ile ilgilenenler arasında büyük beğeni topladı ve iki yıl sonra "Tüm Yönleriyle Fizik Ders Kitapları" isimli temamızla tekrarladık. Bu kitap, alanındaki eksikliği gören ve fikirleri, tecrübeleri olan konu uzmanlarının çevrimiçi yöntemler kullanarak iş birliği yapmasıyla ortaya çıkmıştır.

çevrimiçi çalıştay ilanı ile birlikte, yazarlar bir form doldurmakta ve form doğrultusunda katılımcılar davet edilmekte, içerik oluşturmaktadır. Belirlenmiş takvim doğrultusunda çalışmalar çevrimiçi biçimde paylaşılmakta ve eleştiriler aynı biçimde toplanmaktadır. Süreç sonunda yazarlar eleştirilere cevap verirler. çalışma, eleştiri ve cevaplarla birlikte anlamlı olacağından çalışmanın basımında çevrimiçi gerçekleşen bu yazışmalar da kullanılmaktadır. Bu yöntemle, zamandan, mekândan kazanılmakta, tüm katılımcıların bilim kurulu olması ile daha güçlü bir denetim sağlanmakta ve bilimsel etkinliklerin felsefesine uygun olarak katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

İçeriği ve yazarları dikkate alındığında bu çalışmanın tüm fizik kitabı yazarlarına, öğretmenlere, akademisyenlere ve "kitap inceleme" dersi alan öğrencilere faydalı olabileceği düşünülmektedir.

Bir önceki kitap çalışmamız olan "Türkiye'de Fizik Eğitimi Alanındaki Tecrübeler, Sorunlar, çözümler ve öneriler" internet üzerinden erişebilmekte olup kitap yazarlarının oylarıyla Prof. Dr. Ali Rıza AKDENİZ, I. Türk Fizik Eğitimi Onur ödülüne layık görülmüş ve kendisinden çalışmanın önsözünü kaleme alması istenmiştir. Kendisibu istediğimizi kırmayıp bizi onurlandırdı. Kıymetli hocamıza tekrar teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu kitabın basımı için bizi cesaretlendiren Doç. Dr. Bahri ATA'ya ve Pegem Akademi Yayıncılığın değerli çalışanlarına da teşekkür ediyoruz.


ISBN: 9786053644712

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Mayıs 2013
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 96

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Fizik 1
149 adet satıldı
35,70

2
Örnek Aktivitelerle Fizik ve Günlük Yaşam

3
Fizik 2
96 adet satıldı
35,70

4
Fizik ve Mühendislikte Matematik Yöntemler

5
Kuantum Mekaniğine Giriş
39 adet satıldı
30,15

6
İstatistik Mekaniğe Giriş
32 adet satıldı
24,75

7
Atom Ve Molekül Fiziği Problem ve Çözümleri

8
Atom Fiziği
24 adet satıldı
44,20

9
Atmosfer Fiziği
18 adet satıldı
25,20

10
İstatistiksel Mekanik
6 adet satıldı
36,00


ETİKETLER
,