../resim/eResim/199200.jpg
Psikologlar İçin Pratik Etik - Pozitif Yaklaşım

Editör(ler):
Yazar(lar): Samuel J. Knapp Dr. Leon D. Vandecreek
Yayınevi: Mentis Yayıncılık

48,33 % 20 indirim
55,56

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Kim; kuran ve sünnet-i mutahhara da var olan sabit ve sahih olan nasIara bakarsa görecektir ki Allahın vaadi haktır. Zafer yakın ve kesindir. Her zorlukla bir kolaylık vardır. Allah teala kendi yolunda cihad eden kullarını aziz ve muzaffer kılacaktır. Düşmanlarını ise zelil ve mağlup kılacak nurunu mutlaka tamamlayacaktır.

İşte bu nedenle Şam diyarında Allah yolunda savaşanlara müjdeler olsun. Zira bu konuda Allah telanın bir takım ayetlerinin olduğu gibi sadık ve masduk olan, konuştuğu zaman vahiyden başka bir şey konuşmayan yüce peygamberin birçok müjdeleri vardır. Biz kitabımızda; "Şam" hakkında varid olan "merfu" hadisleri bir araya getirmeye ve okuyucuya böylece yardımcı olmaya gayret gösterdik. Bu konu hakkında bütün hadisleri topladığımızı asla iddia edemeyiz. Fakat ifade etmek isterim ki; "Şam" hakkında varid olmuş sahih ve sahih olmayan hadislerin en meşhurlarını bir araya getirmeye gayret gösterdiğimizi söyleyebilirim. Bununla birlikte "Şam" hakkında zikretmiş olduğumuz sahih ve zayıf hadislerin lafızlarına yakın yahut manalarına yakın bir takım hadislerde elbette var.

Hadislerin tahkikinde zayıf veya sahih olarak verilen hadislerin bir başka lafızla yahut cümle ile de sahih olması ya da zayıf olması söz konusu olabilir. Bu nedenle herhangi bir okuyucu-araştırmacı ben bu hadisi falan yerde görmüştüm orada sahih idi burada ise zayıftır" diye bir düşünceye kapılabilir.

Burada dediğimiz gibi dikkat edilmesi gereken diğer bazı rivayetlerde yer alan lafızların farklı olması hadisi zayıf kılabilir diğer bir lafızla ise sahih olabilir. Ya da bir muhaddise göre bir hadis zayıftır diğer muhaddise göre ise o hadis sahih olabilir. Okuyucularımızdan hadis usulünde yer alan bu kural ve tembihlere dikkat etmelerini istirham ediyoruz. Zira aksi takdirde farklı düşünce ve yanılgılara kapılabilir.

Bu konuda da birçok sahih ve sahih olmayan hadisler mevcuttur. Hepsini ihata etmek elbette güç bir meseledir. Ama bizim kitabımızda yapmaya gayret ettiğimiz Şam hakkında varid olmuş, insanların dilinde meşhur olmuş, davetçilerin ve âlimlerin davet ve vaazlarında kullana geldikleri ya da bir takım kitaplarda çok zikredilen hadisleri bulup bir araya getirmeye gayret gösterdik. Kemaliyet ancak Allaha aittir. Eksiklik ve hata bizlere mahsustur. Hamd(bütün güzellikler ve mükemmellikler) ve tesbih(noksanlıklar, ayıp ve kusurlardan münezzeh olma) sadece Allaha aittir. Hata etmiş isem benden ve şeytandandır, isabet etmiş isem bu hiç şüphesiz yüce mevlamdandır.

 


ISBN: 9789944189033

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2010
Baskı Yeri: Ankara


Sayfa Sayısı: 202

Ebat: 18,5x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
İşletme Bilimine Giriş
108 adet satıldı
42,19

2
Temel İnşaatı
31 adet satıldı
46,80

3
Süperiletkenlik Fiziğine Giriş

4
Yarı Mikro Kalitatif Analiz
18 adet satıldı
45,00

5
Ağaç İşleri Teknik Resmi
13 adet satıldı
44,00

6
Genel Ekonomi
9 adet satıldı
48,40

7
Seyahat İşletmelerinde Muhasebe Uygulamaları

8
Girişimciler İçin İşletme Yönetimi

9
Ticari İşletme Hukuku
1 adet satıldı
20,70

10
İcra Ve İflas Hukuku
1 adet satıldı
26,40


ETİKETLER
,