Pegem.Net../resim/urun/1454_B.jpg
Uygulamalı İlkokuma Yazma Öğretimi

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Feyzi Öz Kazım Çelik 
Yayınevi: Anı Yayıncılık

29,60 % 20 indirim
37,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


İlkokuma- yazma öğretimi, çok zevk duyulan bir alanıdır. çocuklarla birlikte düşünülen, onlarla birlikte oynanan bir oyun gibidir o-kuma- yazma öğretimi. Aradan yıllar geçtiği halde, ilkokul birinci sınıfları okuttuğum zamanlardaki okuma-yazma çalışmalarını ve bu dersteki okuma-yazma oyunlarımızı zevkle, özlemle hatırlarım. Okuma-yazma öğretimi, ayrıca çok mutluluk verici ve kıvanç duyulan bir çalışmadır. çünkü, bu derste çocuklara, çağdaşlığın ilk ışıklan, İlk aydınlığı verilmektedir. Karşımızda oturmuş olan güzel yüzlü, sevimli çocuklar, bizden uyguladığı anlamanın ilk sihirli ışıklarını beklemektedir. Bu güzel çocuklara, ilk önce çizgileri çizmeyi öğreteceğiz; sonra bu çizgiler çeşitli şekillerde birleşerek anlam kazanacaklar, harfler, heceler, kelimeler, cümleler, metinler olacaklardır. Anlamsız çizgileri birleştirerek okuma-yazma haline getirmek, çizgilere anlam yüklemek ne kadar büyük bir iştir! Tıpkı diğer canlılarda, genellikle beslenmek amacıyla kullanılan "dil organına" insan zekâsının, konuşmak, şarkı söylemek vb. üstün değerde beceriler yüklediği gibi, okuma-yazma becerisini, çizgilere yükleyerek kazandıran sanatçı ise öğretmendir. Ne mutlu böyle güzel bir hizmet yapan öğretmenlere!

Okuma-yazma öğretimini, zevkli bir çalışma haline getirmek için bu alanın yöntemlerini, tekniklerini bilmek gerekmektedir. "Uygulamalı İlkokuma Yazma öğretimi" kitabı, bu amacı gerçekleştirmeyi hedeflemiştir. Kitapta, İlköğretim Programına paralel bir ifade tara kullanılmıştır. Bu kitap, eğitim fakültelerimizin sınıf öğretmenliği bölümünde okuyan öğrencilerimizle, sınıf öğretmeni olmak isteyen diğer öğrencilerimiz için ders kitabı, ilköğretim alanında ve İlköğretim okullarında çalışan öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz için kaynak kitap olarak hazırlanmıştır.

Bilindiği gibi, ilkokuma-yazma öğretimi, belirli yöntem, teknik ve a-raçlarm sistemli bir şekilde kullanılmasını gerektiren bir çalışma alanıdır. Ancak böyle sistemli bir çalışma ile, ilkokuma-yazma faliyetleri öğretmen ve öğrenciler için zevkli bir hale gelebilir ve istenen amaca ulaşı-labilir.Böylece, okula yeni başlamış bulunana öğrenciler, okul hayatlarını ilk yılından itibaren basan zevkini ve hevesini tadabilirler.


ISBN: 9786051700274

Baskı Sayısı: 7.Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2015
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 280

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz