../resim/urun/149793_B.jpg
Sosyal Bilgiler Öğretiminde Eğitim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı

Editör(ler): Ramazan SeverErol Koçoğlu
Yazar(lar): Ramazan SeverHilmi DemirkayaErol KoçoğluÖmer Faruk SönmezCemal AküzümErkan YeşiltaşHakan Koçİhsan ÜnlüTekin ÇelikkayaHakan ÖrtenFeride ErsoyYılmaz KeskinYunus Emre Avcı Faruk AsmaÖzcan Ekici
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

34,00 % 15 indirim
40,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu kitap, sosyal bilgiler öğretiminde kullanılan eğitim teknolojileri ve materyallerini konu edinmektedir. Yapılandırmacı kuramın ilkelerine dayalı olarak eğitimin verildiği ülkemizde, öğrenme- öğretme sürecinde öğrencinin aktif olması iççin birtakım etkinlikler yapılmaktadır. Bu etkinliklerden en önemlisi öğrencilerin anlamlı ve kalıcı öğrenmesine katkı sağlayacak eğitim teknolojilerinin ve materyallerinin kullanılmasıdır. Kullanılan eğitim teknolojileri ve materyalleri öğrencinin gelişim düzeyi dikkate alınarak kullanılırsa öğrencilere sağlayacağı katkıları artabilir.

Soyut kazanım, içerik ve kavramların fazla olduğu disiplinlerde, anlamlı ve kalıcı öğrenme için somutlaştırmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Sosyal bilgiler de bu disiplinlerden biridir. Sosyal Bilgiler gibi soyut kazanım, içerik ve kavrama sahip olan disiplinlerde somutlaştırma, öğrenci düzeyi ve disiplinn içeriğine uygun olan eğitim teknolojileri ve materyallerinin kullanımı ile sağlanabilir. Bundan dolayı biz eğitimciler, eğitim teknolojilerine ve materyallerine derslerimizde daha çok yer vermekle beraber veren öğretmenlerimize de destek olmalıyız."


ISBN: 9786053646051

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2013
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 295

Ebat: 16x23.5

| hasan pehlivan, 22.11.2013 20:25:32

sosyal bilgiler öğretiminde, eğitim teknolojileri ve materyal tasarımı ders kitaplarının kısıtlı olması bu kitabın önemini belirleyecektir. kitabın editörlerinden erol koçoğlu ve arkadaşlarının emeğine sağlık.


| mehmet demirkol, 18.11.2013 08:44:38

Böyle bir kitabın çıkması alanyazını açısından büyük bir önem arz etmektedir.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,