../resim/urun/152852_B.jpg
Kelime Dağarcığını Geliştirme Rehberi -Vocabularius

Editör(ler):
Yazar(lar): Hüseyin Arak
Yayınevi: Hacettepe Yayınevi

60,00 % 0 indirim
60,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


“Almanca Kelime Dağarcığını Geliştirme Rehberi -Vocabularius “Başlıklı kelime hazinesine yönelik yayınımız “Internationaler Wortschatz ” “ Zentrale Mittelstufenprüfung” “TestDaf” gibi merkezi olarak yapılan Dil Sınavlarının Kelime Dağarcıkları dikkate alınarak hazırlandı.
Bölüm A:Fiil türeten örnekler, Latince ve Yunanca ’dan Almanca ’ya geçen isim türeten örneklerin verdikleri anlamlar üzerinde durularak örnek kelimeler verildi.İsim türeten sonekler Artikellerine(tanımlayıcı)göre sınıflandırıldı.
Bölüm B: Fiiller seviyelerine göre basitten zora doğru on altı seviyede gruplandırıldı. Fiillerin ikinci ve üçüncü halleri yanında isim ve sıfat halleri de eklendi. Ayrıca Almanca ’nın yanında kelimelerin İngilizce ve , Türkçe ’deki karşılıkları da verildi. Verilen örnek cümlelerde çalışmanın hacminin daha da genişlememesi için sadece Almanca ve Türkçe ile yetinildi.
Bölüm C: Fiillerin diğer cümle öğelerini (Präposition, Nomen) oluşturdukları önemli kalıplar izlemektedir
Bölüm D: İsimler ve sıfatlardan oluşan kelime hazinesi.
Bölüm E: Sıfatlardan oluşan kelime hazinesi.
Bölüm F: Kelime bilgisini ölçmeye yönelik on takım test ve bunların cevap anahtarları aracılığıyla bilginizi pekiştirme olanağı elde edeceksiniz. Kelime hazinesi basitten zora doğru sınıflandırılmak suretiyle temelden başlayarak Almanca öğrenmek isteyenler de dikkate alınmıştır. özellikle KPDS,üDS,YDS gibi yabancı dil sınavlarına hazırlananlar da bu kitaptan yararlanabileceklerdir.
Türkiye’de Alman dili özellikle İngilizce ’den sonra“İkinci Yabancı Dil”olarak öğrenildiğinden Almanca ’nın öğrenme sürecinde akraba dil olan İngilizce ’den yararlanmak için kelimelerin İngilizce karşılıkları da verildi. çok sık kullanılan örnek cümle kalıpları kelimeleri öğrenmenize katkıda bulunacaktır.
Ayrıca kelime hazinenizi zenginleştirmek amacıyla kelimelerin birden fazla karşılığı verilmeye çalışıldı.


ISBN: 9786054460182

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Temmuz 2012
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 686

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,