../resim/urun/153046_B.jpg
Capsule For YDS Full Analyzed Presentatıon Of YDS Examinatıon

Editör(ler):
Yazar(lar): Mahmut Erdal
Yayınevi: Karahan Kitabevi

16,67 % 10 indirim
18,52

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Gramer (Dil Bilgisi- Structure) Soruları
 
Her dilde belli başlı kurallar vardır ve bu kurallar sınırlıdır. Gramer sınırlı kurallarla, sınır sayıda cümlenin kurulabildiği bir sistemdir. öncelikle gramer sorusu çözerken dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır:
 
1. çalıştığınız konuda hangi belli başlı yapılar kullanılıyorsa öğrenin, ayrıca ne tür yapılar kullanılamaz, bunlarda mutlaka bilin. çünkü sorular bu şekilde oluşturulmaktadır. örneğin tense çalışıyorsanız "since, for" hangi tenselerle kullanılır sorusunun cevabını bilmeniz gerekir ama aynı zamanda "By the time" görünce neleri elemeniz gerektiğini de mutlaka belirleyin ve seçeneklerde hemen elemeler yapmalısınız. 2. Verilen soruda önce seçenekleri gözden geçirin. Sorunun hangi gramer konusunda sorulduğunu önceden biliyor olmanız gerekir.
 
3. Gramer bölümünde çok hızlı olmalısınız. Seçenekleri elemeye mutlaka önceden alışmış olun. Bu kısmı hızlıca geçip, diğer daha fazla zaman gerektiren soru türlerine vakit ayırın.
 
4. önceden bolca gramer testi çözülmelidir ve ilk olarak her konu için tek tek, ama daha sonra karışık gramer testleri çözün.
 
5. çıkmış sorulardaki kelimeleri, özel dilbilgisi yapılarını ayrı ayrı yazıp, onlarla kurulmuş cümleleri okuyup ezberlemeye çalışın.
 
6. Noun sorularında boşluğun önünde preposition, adjective, quantifier olup olmadığına bakınız.
 
7. Cümlenin ifade ettiği genel anlamı (neden - sonuç, tam zıtlık, örnekleme, pekiştirme, şart öne sürme, betimleme, açıklama, tanımlama ve destekleme- doğrulama) belirten kelimeleri görmek gereklidir.
 
8. Zarf sorularında zarfın neyi nitelediğine (eylemi mi, sıfatı mı yoksa başka bir zarfımı) çok dikkat edilmelidir.
 
9. Verb sorularında Cümlenin öznesi (subject) ve nesnesi (object) özneleri bulunarak canlı ve cansız olma özelliklerine dikkat edilmelidir. Subject ile Object arasındaki eylem ilişkisi kurulması gerekir.
 

ISBN: 9786054989065

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Şubat 2014
Baskı Yeri: istanbul

Sayfa Sayısı: 285

Ebat: 14x20


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,