../resim/urun/153237_B.png
Türkiye’nin Eğitim Çıkmazı

Girişimci Öğretim - Girişimci Öğretmen

Editör(ler):
Yazar(lar): Mustafa Zülküf Altan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

29,75 % 15 indirim
35,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


"Bu kitap, benim yıllardır çok büyük zorluklarla savaşarak sınıflarımda uyguladığım ve hatta öğrencilerimin de uygulamalarını vasiyet ettiğim, bireysel farklılıkları göz önüne alan, bireyleri birbirleriyle yarıştırmayan, özgürlüğü ve özgünlüğü ortaya çıkaran, daha yaratıcı, eleştirel bakış açısına ve girişimci ruha sahip, elinden gelenin en iyisini yapmayı hedefleyen bireyleri ortaya çıkarmayı amaçlayan girişimci öğretim anlayışının önemine ve gerekliliğine dikkat çekmek amacıyla yazılmıştır. 

Eğitim sistemimiz mevcut haliyle modası geçmiş, eski yüzyıllara ait ve artık günümüzde geçerliliğini yitirmiş becerilerin sergilendiği iş alanlarına kötü yetişmiş eleman yetiştirmekten ve mutsuz, amaçsız ama diploması olan bireyler mezun etmekten başka bir işe yaramıyor. Oysa girişimci öğretim sayesinde gelecek nesillerin mutlu olmaları, başarılı olabileceklerine inanmaları ve kendi rüyalarını gerçekleştirebilmeleri sağlanabilir. Unutulmamalıdır ki kendi rüyalarını gerçekleştiremeyenler başkalarının rüyalarını gerçekleştirmek için çalışmaktan başka hiç bir işe yaramazlar.

Türkiye'nin artık daha iyi test çözen, tek yönlü düşünen ve hareket eden yani tek tip yetişen nesillerden ziyade daha yaratıcı, daha yenilikçi düşünebilen, çağın ve geleceğin sorunlarına çözüm bulabilecek bireylere ihtiyacı bulunmaktadır. Bunun da yolu bireysel farklılıkları dikkate alan performans tabanlı değerlendirmeler odaklı öğretim anlayışının eğitimde yerini alması ve kullanılmasından yani, girişimci öğretim ve girişimci öğretmenlerden geçmektedir."


ISBN: 9786053646921

Baskı Sayısı: 2.Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2014
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 280

Ebat: 13.5x21

| sinem uslu, 5.3.2014 00:04:41

sadece öğretmenlik adına değil hayatınız da bir fark yaratmak istiyorsanız, niteliğin, kalitenin ne olduğunu gösteren, hayatınızı en iyiye götürebilecek bütün tüyoları Zülküf hocamızın kitabında bulabileceğinizden eminim. kalitesizliğin içine batmışken küçük bir çıkış kapısı genişliğe götüren...


| Kadir sözen, 22.2.2014 22:59:53

Mustafa Zülküf Altan Hocamın, Eğitime farklı bakışını yansıttığı kitabı ilgilenenlere farklılık katacaktır. Yüreğine sağlık sayın hocam.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,