Pegem.Net../resim/eResim/151575.jpg
Keman Metodu

Editör(ler):
Yazar(lar): Yiğitcan Kesendere
Yayınevi: Ekin Basım Yayın

11,87 % 5 indirim
12,50

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Keman çalmak, yıllarca ailenizde, yakın çevrenizde, radyoda, televizyonda, restoranlarda vb. yerlerde keman çalanları gördüğünüz ve dinlediğinizde içinizde hep bir ukte olarak mı kaldı?

Eğer keman çalmayı en kısa zamanda ve en doğru şekilde öğrenmek istiyorsanız kesinlikle dedikodulara, efsanelere inanmayın. Bir ayda 100 şarkı , 3 ayda öğrenme garantili gibi vaatler veren,kalabalık sınıflarda ders veren kişiler ve kurumlara güvenmeyiniz. Keman, gitar ve piyano gibi perdeli müzik aletlerine göre daha hassas bir enstrüman olduğundan yanlışlarınızın anında düzeltilmesi gerekir. Sıfır bilgi, yanlış teknik ile edinilen alışkanlıklardan çok daha iyidir.
Alanında uzman bir öğretmen eşliğinde bu kitap ile her gün en az 10 dakika çalıştığınız takdirde kendinizdeki ilerlemeyi sizde fark edeceksiniz.

Bu metot konservatuardaki müzik derslerinin ve eğitim fakültesi pedagojik formasyon (öğretmenlik) derslerinde edinilen bilgi ve deneyimler sonucunda hazırlanmıştır.

Bu metot öncelikli olarak hobi amaçlı, evde veya her hangi bir yerde eşinize dostunuza en güzel tınılar ve melodiler ile keman çalmayı öğretmeyi amaçlar. Bu metot ile nota okumayı, ritimleri, bilmediğiniz parçaların notalarını görür görmez çalmayı, duyduğunuz bir parçayı çalmayı, kendi bestelerinizi yapmayı, nota yazımını en doğru şekilde öğretmeyi amaçlar.
Enstrüman öğrenmek yaş ile ilgili değil istek ile doğru orantılıdır. 4 yaşından 70 yaşına kadar ki bütün öğrencilerimde uyguladığım bu kitaptaki teknikler ile gözle görülür, kulak ile duyulur en yüksek performansı sağladıklarını gözlemledim. Bu metodu hazırlamamda bana yardımcı olan çok değerli Forte Müzik Dershanesinden; Mehmet Doğancı, Zülfiye Savcı - Uludağ Üniversitesinden; Yrd. Doç. Aydın Atalay, Doç. Sezen Özeke, Yrd. Doç. Dr. R. Erol Demirbatır, Erdem Gedikli ve beni küçüklüğümden beri yetiştiren Beyazıt Akhundov'a, Bodur Ağaç Grubuna, Bursa Can Müzik Mağazalarına, Sevgili Dostum Tamer Tarhan'a, Sevgili kardeşim Semina Kesendere'ye, aileme ve benden desteklerini esirgemeyip burada adı geçmeyen herkese çok teşekkür ederim.


ISBN: 9786055335106

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2012
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 42

Ebat: 21x30


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Bağlama Eğitimi – Düzenler ve Tavırlar

2
Kuramdan Uygulamaya Müzik Eğitiminde Yeni Yaklaşımlar

3
Renklerle Org Öğretimi
24 adet satıldı
35,70

4
Kolay Piyano
17 adet satıldı
36,75

5
Renklerle Müzik Eğitimi
8 adet satıldı
27,30

6
Armoni
7 adet satıldı
31,85

7
İlk Piyano Kitabım
7 adet satıldı
29,60

8
Viyolonsel için Türk Müziği Dizileri

9
Pop Gitar Metodu
3 adet satıldı
25,55

10
Türk Halk Müziği - Ulusal Türk Müziği