../resim/urun/163631_B.jpg
Turizm Personeline Pratik İngilizce Türkçe Açıklamalı

Editör(ler):
Yazar(lar): Fatih Tekin
Yayınevi: Hacettepe Yayınevi

10,00 % 0 indirim
10,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Nasıl çalışmalıyız?

  Kitap konulara ayrılmış ve bir sıra içinde yazılmıştır. Birinci bölümde konuta hemen giriş yapılmıştır. İngilizce’ de sözcüklerin okunuşu ve yazılışı Türkçe’ de olduğu gibi aynı değildir. Bu zaman içinde kazanacağınız bir bilgidir. İlk sözcükten Başlayarak okunuşlar […..] içinde ve  Türkçeleri (….) içinde farklı renk yazılmıştır.Yapmanız gereken tek şey okumak ve kezlerce tekrarlamaktır. Cümleler konuyla bağlantılıdır Mesleğinizle ilgili konular seçilmiştir.

 İlgili cümleler çalışıldıktan ,  okunuş ve Türkçeleri öğrenildikten sonra sırada bu bilgiyi uygulama vardır. Yine konumuzla ilgili konuşmalar size özel hazırlanmıştır. Bu bölümde okunuş ve Türkçeler yoktur. Bunun amacı da sizi sınamak ve cümlelerin iyi çalışılıp çalışılmadığını görmektir. Eğer okuyamıyorsak geri dönüp okunuş ve Türkçelerinin çalışılması gerekmektedir.

örnek çalışma;

Hello.Welcome to our restaurant.

[hello. Velkam tu aur restoran]

(Merhaba.Lokantamıza hoşgeldiniz)Okunuş ve cümle sizin olasıya kadar tekrarlanmalı

Ve daha sonra karşımıza çıktığında  Hello.Welcome to our restaurant. Konuşma içinde yer alan bu cümle bir sorun yaşamadan okunmalıdır.

Yapılması gereken tek şey budur.

“Tekrarla, Ezberle, senin olsun sonra oku ve konuş”

İkinci Bölümde İngilizce dilbilgisi genel olarak çalışılmış ve birinci bölümde elde edilen bilgiyi geliştirmeyi amaçlamıştır. Bilgi düzeyi kullanacağınız dile göre hazırlanmıştır.çalışma biçimi yukarıda belirtilen gibidir. Bu bölümde bitirildiğinde artık mesleğimize  yeterli olacağı düşünülen bir dile sahipsiniz demektir.

üçüncü bölümde konular meslek gurubuna göre hazırlanmıştır. Cümlelerin okunuş ve Türkçeleri yazılmamıştır. Ancak bir hazırlık çalışması yapılmış ve gerekli yardım verilmiştir.

Buna rağmen bir sorun ile karşılaşıldığında önceki sayfalarda ilgili cümleler bulunmaktadır.

Bu bölümdeki konuşmalar mesleki İngilizce’nin temel taşları gibidir. Kezlerce tekrar edilmesi esastır. Gerçek uygulamalar yapıldıkça bilgileriniz bilinç kazanacak ve dilinizi kendiniz geliştirebileceksiniz.

Başarılar diliyorum.   

Fatih TEKİN


ISBN: 9786054460311

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Mayıs 2014
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 286

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,