Pegem.Net../resim/urun/1715_B.jpg
İdare Hukuku İdari Yargılama Usul Hukuku

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Fatih Dikici 
Yayınevi: Agon Bilgi Akademi

20,37 % 20 indirim
25,46

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Müfettişlik, uzmanlık, kontrolörlük, denettnenlik, kaymakamlık, hakimlik ve savcılık sınavları olarak bilinen meslek sınavları, tüm iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler ve hukuk fakültelerinde okuyan veya bu fakültelerden mezun oian kişilerin mezuniyet sonrası kariyerlerinde önemli bir rol oynamaktadır. Meslek sınavlarının bu hayati fonksiyonu, bu sınavlara hazırlanan adayların sistemli ve etkili bir çalışma dönemi geçirmelerini zoruniu kılmaktadır. Böyle bir çalışma dönemi geçirilmeksizin meslek sınavlarında başarılı olabilmek bir hayalin ötesine geçememektedir.

Meslek sınavlarına hazırlanan adayların karşılaştıkları en büyük sıkıntı hukuk, maliye, iktisat ve muhasebe derslerine ilişkin kaynak kitap eksikliğidir. Zira, piyasada bulunan ve genellikle akademik ders kitabı olarak hazırlanmış eserler, hacim, kapsam, teorik bilgi yükü ve gereksiz ayrıntılarla donatılmış ve meslek sınavlarına hazırlanan adaylara bir handikap olarak sunulmuştur. Akademik ders kitaplarının bu nitelikleri, a-daylann daha uzun ve yorucu bir eğitim süreci içinde boğulmalarına ve meslek sınavlarında karşılaştıkları sorulara cevap vermede yetersiz kalmalarına sebebiyet vermektedir.

"Başarı Mesleki Sınavlara Hazırlık Dizisi" olarak beğeninize sunulan kitaplarımız, yukarıda bahsedilen problemleri aşarak, adayların verimli ve yeterli bir eğitim sürecinden geçmelerini, gereksiz ayrıntılarla meşgul olmak yerine, tam ve gerekli bilgiye en kısa sürede ve en doğru kaynaktan ulaşmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Eserlerimizde ki konu anlatımları, meslek sınavlarındaki ağırlıkları dikkate alınarak hazırlanmış, konu anlatımlarını müteakip, sınavlarda sorulan test ve klasik sorularla bilgilerin tamamlanması ve desteklenmesi gayesi güdülmüştür. Eserlerin sonunda yer alan ve geçmiş yıllarda sorulan test ve klasik soruların cevaplandırılması da, adayların çalıştıkları konu anlatımından ne tip soruların çıkabileceğini ve bu sorulara cevap verme aşamasında nasıl bir yöntem takip edeceğini göstermesi açısından oldukça faydalıdır.


ISBN: 9789750200885

Baskı Sayısı: 6. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2005
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 630

Ebat: 13x19


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz