../resim/urun/171860_B.jpg
Sınıfta Öğrenme ve Öğretme Sürecinin Yönetimi

Editör(ler):
Yazar(lar): Feyyat Gökçe
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

32,30 % 15 indirim
38,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Doç. Dr. Feyyat  Gökçe’nin Sınıfta öğrenme öğretme Sürecinin Yönetimi adlı bu kitabının sadece öğretmen olmaya hazırlananlar için değil aynı zamanda öğretmenliği icra edenler için de ufuk açıcı ve katkı sağlayıcı eser bir olduğunu düşünüyorum.  Eser,  ele alınan her bir boyuta ilişkin çok doyurucu ve detaylı bilgiler içermektedir. Kitabın bu yönüyle Eğitim Bilimleri alanı için de anlamlı bir eser olarak yerini alacağına inanıyor,  Meslektaşım ve Feyyat Gökçe’yi bu kapsamlı çalışması için tebrik ediyorum.                                              

 

Prof. Dr. İrfan ERDOĞAN                                                                    

Talim ve Terbiye Kurulu Eski Başkanı, İstanbul üniversitesi öğretim üyesi


Doç. Dr. Feyyat Gökçe tarafından özenle hazırlanmış olan bu kitapta sınıf yönetimi farklı ve ayrıntılı bir biçimde ele alınmış. Kitap öğretmen yetiştirme alanına önemli katkılar yapabilecek kapasiteye sahip görünüyor. Ayrıca kitabın halen eğitim sisteminde yer alan öğretmenlerin de ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olduğu söylenebilir.
                                                                           

  Prof. Dr. Yüksel KAVAK

  Hacettepe üniversitesi öğretim üyesi

 

Akademik anlamda değişik bakış açılarıyla alana ve okuyucuya katkı getirecek bir çalışma. Ayrıca uygulamacı konumundaki öğretmenlerin pratik olarak sınıfta uygulayabileceği çıkarımları da içermektedir. Eserin alana önemli bir soluk getireceğini, okuyanları farklılaştıracağını ve uygulayıcı öğretmenlere karşılaştığı sorunların çözümü için farklı çözümler sunacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.
                                                                                    

Prof. Dr. Ali Rıza ERDEM

Pamukkale üniversitesi öğretim üyesi

Sayın Gökçe tarafından yazılan bu kitap, nitelikli yayınların arasında yer almaya aday önemli bir eserdir. Mesleki yaşamında 10`ar yıl öğretmenlik ve maarif müfettişliği yapmış ve şu an da eğitim fakültesinde öğretmen yetiştiren bir akademisyen ve aynı zamanda bir veli olarak, güncel alanyazın da taranarak yalın bir dille ve özenle hazırlanmış bu eserden sadece öğretmen yetiştiren kurumlarda görev alan akademisyenler ve öğrenim gören öğrenciler değil, öğretmen, yönetici,  veliler ve eğitim siyasalarına yön verenlerin de yararlanabileceği inancındayım.
     

Doç. Dr. Türkay Nuri TOK

Pamukkale üniversitesi öğretim üyesi


Sınıf yönetimi alanıyla ilgili oldukça ayrıntılı bilgiler sunan, okuyucular ve öğretmen adaylarına farklı bir bakış açısı kazandıracağına inandığım bu kitaba ilişkin en anlamlı değerlendirmenin akademik bilgiye sahip olmak kadar bu bilgiyi doğru biçimde aktarmak olduğu kanısındayım. Kitabın öğretim süreci içinde bulunan her düzeydeki öğretmen ve akademisyenin temel başvuru kaynağı olacak nitelikte olduğu söylenebilir. Ayrıca kitabın ana-babalara çocuklarının öğrenme sorunlarına yönelik açıklamalar ve çözüm önerileri sunması açısından da önemli bir eser olduğunu düşünüyorum.
                              

Seval YUMUŞ

Journal of Teacher Education and Educators

Türkçe Editörü


Kitap detaylı anlatımı, teorik ve pratik bilgi içeren bölümleriyle öğrenciler, öğretmen adayları ve öğretmenler için rehber niteliğindedir.
                                                                                       

Kadir YILMAZ

İngilizce öğretmenliği Bölümü


Sınıftaki öğrenme-öğretme sürecine önemli katkılar sağlayacağına inandığım kitapta aktarılan bilgiler ve verilmek istenen mesajlar gayet açık ve anlaşılır biçimde sunulmuş durumda. Verilen örneklerin ve açıklamaların isabetli biçimde seçildiği görülmekte. Bu haliyle kitabın birçok kaynakta olmayan bilgileri içermesi bakımından sınıf yönetimi alanındaki önemli bir açığı kapatmış olduğunu belirtebilirim.
                                                                                               

Ayşe Serra KARA

Formasyon Grubu
 


ISBN: 9786053648093

Baskı Sayısı: 3.Baskı

Basım Tarihi: Mart 2016
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 432

Ebat: 13.5x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz