../resim/urun/175146_B.jpg
Öğretim İlke ve Yöntemleri

Editör(ler): Firdevs Güneş
Yazar(lar): Firdevs GüneşAyşe EliüşükUmut SaraçNeslihan UstaAyşe Derya Işık Arzu ÇevikSüleyman Erkam Sulak Ayşegül TuralHarun ErSabri SidekliÖzkan ÇelikSüreyya GençÖzge GünYasemin BüyükşahinÖmer KemiksizSedat BalyemezDavut GürelRamazan YılmazFatma Gizem Karaoğlan Yılmaz Hasan Basri Kansızoğlu Tuğba UygunBekir GülerMustafa KocaarslanHüseyin UysalFatih Taş
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

37,40 % 15 indirim
44,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Günümüzde öğrenen bireyler yetiştirmede eğitim biliminin yaklaşım, model ve teorileri büyük önem taşımaktadır. Bunların başında öğretim ilke ve yöntemleri gelmektedir. Bunlar eğitimin hedeflerine ulaşma, yöntemler ise öğrencilere çeşitli bilgileri açıklama, keşfetmelerini sağlama, becerilerini geliştirme ve değerlendirme süreçlerini iyi yönetme amacıyla kullanılmaktadır. öğretim ilke ve yöntemlerine dayanmayan eğitim çalışmaları karma karışık olmakta, öğrencilerin zihinsel yapısını ve öğrenme sürecini olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle öğretmenlerin öğretim ilke ve yöntemleri iyi bilmeleri, her birini etkili kullanmaları gerekmektedir.

 Eğitimin niteliğini artırmak amacıyla hazırlanan bu kitapta, öncelik öğretmenlerin öğretim ilke, yöntem ve tekniklerine ilişkin bilgi ve becerilerini geliştirmeye ağırlık verilmiştir. Bu alanda araştırma yapan ve özellikle “öğretim İlke ve Yöntemleri”  derslerini yürüten öğretim elemanlarına da faydalı olacağı düşünülen bu kitapta, her yöntem ve tekniğin dayandığı bilimsel temeller üzerinde durulmuş, uygulamaya yönelik öneri ve etkinlikler verilmiştir.   
 


ISBN: 9786053649854

Baskı Sayısı: 2.Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2016
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 424

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Psikolojisi (Gelişim-Öğrenme-Öğretim)

2
Eğitime Giriş
3309 adet satıldı
39,10

3
Eğitime Giriş
2891 adet satıldı
37,40

4
Öğretim İlke ve Yöntemleri Öğretme Sanatı

5
Sınıf Yönetimi
671 adet satıldı
35,70

6
Psikolojik Danışma ve Rehberlik

7
Sınıf Yönetimi
661 adet satıldı
34,00

8
Öğretim İlke ve Yöntemleri
604 adet satıldı
45,05

9
Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar

10
Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı


ETİKETLER
,