../resim/urun/175960_B.jpg
Demokrasinin Samimi Düşmanları

Editör(ler):
Yazar(lar): Tzvetan Todorov
Yayınevi: Everest Yayınları

19,50 % 25 indirim
26,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


““Halk, özgürlük ve ilerleme, demokrasiyi oluşturan unsurlardır fakat bunlardan biri diğeriyle ilişkisini koparırsa, her türlü sınırlama girişiminden sıyrılır ve kendini tek ana öge olarak ortaya koyarsa bu unsurlar tehlikeye dönüşür: Demokrasinin iç düşmanları olarak popülizm, ultraliberalizm ve Mesihçilik ortaya çıkar. Modern demokratik ülkelerde kişilerin ihtiraslarını frenleme görevi, demokratik rejimin uzlaştırmakla yükümlü olduğu çok sayıdaki zorunluluk ve memnun etmeye çalıştığı çeşitli çıkarlar tarafından yerine getirilir. Demokrasinin en büyük düşmanı, çoğulu tekile indirgemek ve böylece ölçüsüzlüğün önünü açmaktır.”

Yaşadığımız yüzyılda en çok duyduğumuz sözcük, demokrasidir. Demokrasi adına başlayan işgalleri, demokrasi adına çoğunluğun azınlık üzerindeki tahakkümünü, demokrasi adına yapılan yıkımları gördükçe demokrasi kavramının vaat ettiği özgürlükleri ya da hakları taşımadığını düşünenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

Demokrasinin Samimi Düşmanları’nda, tarihçi, düşünür, edebiyat eleştirmeni Tzvetan Todorov, büyük bir titizlikle demokrasi kavramını ve tarihini ele alıyor. Erken Yunan’da kökenlerini bulan demokrasinin temel prensiplerini, güçlerin ve farklı çıkarların dengelenmesinin biçimlerini tarih içinde izleyerek günümüze ulaşıyor. Irak işgalinden, İtalya’daki Berlusconi yönetimine, Libya’ya yapılan müdahaleden Arap Baharı’na kadar uzanıyor.


ISBN: 9786051418223

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2015
Baskı Yeri: İstanbul

Çeviren: Işın Gürbüz

Sayfa Sayısı: 192

Ebat: 14x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Şemdinlide Sınırı Aşmak
22 adet satıldı
12,78

2
Komplo Teorileri
13 adet satıldı
47,25

3
Frankfurt Okulu
8 adet satıldı
41,76

4
21.Yüzyılda Türkiye
5 adet satıldı
56,25

5
Millet ve Milliyetçilik
2 adet satıldı
14,89

6
Etkin Devlet ve Ekonomik Gelişme

7
Siyasi Partiler ve Seçim Hukuku

8
Tanrıdağı’ndan Hıra Dağı’na

9
Demokrasinin Samimi Düşmanları

10
Küreselleşme ve Azınlıklar


ETİKETLER
,