../resim/urun/176392_B.jpg
Kimya Öğretimi: Öğretmen Eğitimcileri, Öğretmenler ve Öğretmen Adayları İçin İyi Uygulama Örnekleri

Editör(ler): Alipaşa AyasMustafa Sözbilir
Yazar(lar): Mustafa SözbilirAlipaşa AyasEmine AdadanFaik Özgür KarataşBayram CoştuCanan CengizCanan NakiboğluMunise Seçkin Kapucu Nagihan YıldırımKader Birinci Konur Sevil KurtCemal TosunErdal ŞenocakNail İlhanSibel Sadi Yılmaz Hülya DedeNeslihan ÜltayMuammer ÇalıkFatma Ağgül Yalçın İclal Avinç Akpınar Nurtaç CanpolatSamih BayrakçekenSuat ÇelikSelçuk KaramanBuket Yakmacı Güzel Suat ÜnalGülten ŞendurNusret KavakHavva YamakBetül DemirdöğenS. Nihal Yeşiloğlu Zeki BayramFatma YamanFiliz KabapınarKemal DoymuşMustafa TüysüzFitnat KöseoğluNursen AzizoğluMustafa ErgunHaluk ÖzmenNecla Dönmez Usta Bülent PekdağSevil AkaygünTuğba EcevitGültekin ÇakmakcıCansel Kadıoğlu - Akbulut Ayla Çetin-DindarSevgi Aydın Günbatar Ayşegül Tarkın Çelikkıran Ali YıldırımFethiye Karslı Baydere Çiğdem Nilüfer Umar Burçin Acar Şeşen
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

76,50 % 15 indirim
90,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Kimya eğitimi alanında yapılan bilimsel çalışmalar ülkemizde son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Bilimsel araştırmanın en temel amaçlarından birisi uygulamada yaşanan sorunlara çözüm üretmektir. Fakat bilimsel araştırmaların yaygınlaşmasına rağmen bunların uygulamaya yansıması konusunda önemli sorunlar göze çarpmaktadır. Bunun en temel sebeplerinden birisi uygulayıcıların bilimsel araştırmalara erişememeleri veya erişebilseler bile onu uygulamada yaşadığı sorunları çözebilecek şekilde anlayıp uyarlayamamak başta gelmektedir. Kimya öğretimi alanında uygulamada yaşanan eğitsel sorunların çözümüne katkı sağlayabilmek amacıyla hazırlanan bu kitapta, bilimsel olarak araştırılmış ve test edilmiş güncel öğretim strateji, yöntem ve tekniklerinin ortaöğretim kimya öğretimine uygun iyi uygulama örneklerini içermektedir. 

Kitap özellikle eğitim fakültelerinin kimya eğitimi programlarında ve pedagojik formasyon gibi sertifika programlarında yer alan Kimya Özel Öğretim Yöntemleri I ve II derslerinde temel kaynak olarak kullanılmak üzere hazırlanmıştır. Ayrıca kitap kimya eğitimi konusunda araştırma yapan araştırmacılar ve hali hazırda çalışan kimya öğretmenleri içinde bir kılavuz niteliğindedir. Kitap içerisinde öğretim strateji, yöntem ve tekniklerine yönelik temel bilgilerin Öğretim İlke ve Yöntemleri ve/veya Öğrenme-Öğretme Kuram ve Yaklaşımları gibi derslerde öğrenilmiş olduğu varsayılarak ilgili strateji, yöntem ve teknik çok kısa bir şekilde tanıtıldıktan sonra onun ortaöğretim kimya öğretim programında yer alan konu ve kazanımlara uygulanışını konu edinen iyi uygulama örneklerine yer verilmiştir. Bu yolla uygulayıcıların herhangi bir öğretim strateji, yöntem ve tekniğinin kimya öğretiminde nasıl kullanılabileceğini öğrenebilmelerine katkı sağlamak amaçlanmıştır. 

Bu nedenle kitap içerisinde kuramsal bilgiler sınırlı tutulmuş olup iyi uygulama örneklerine olabildiğince geniş yer verilmiştir. Ayrıca iyi uygulama örnekleri olabildiğince farklı kimya konularından seçilerek farklı öğretim strateji, yöntem ve tekniğinin tanıtılmasına da özen gösterilmiştir.Yukarıda belirtilen yönleriyle değerlendirildiğinde alanında ülkemizde ilk olma özelliği taşıyan bu kitabın var olan kaynak ihtiyacını bir nebze de olsa gidereceğine ve kimya öğretimine zenginlik katacağına inanılmaktadır.


ISBN: 9786053180746

Baskı Sayısı: 2.Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2017
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 822

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,