Pegem.Net../resim/urun/176579_B.png
Coğrafya’ya Adanmış Bir Ömür Prof. Dr. Hayati Doğanay (e-kitap)

Editör(ler) : Serhat Zaman Ogün Coşkun 
Yazar(lar) : Halil Koca Hakkı Yazıcı Ramazan Özey Nuriye Garipağaoğlu Çiğdem Ünal Saadettin Tonbul Lütfü Özav Ramazan Sever Ünsal Bekdemir Erdal Akpınar Saliha Koday İhsan Bulut Kenan Arınç Mehmet Zaman İ. Fevzi Şahin  Zeki Koday Ünal Özdemir Salih Ceylan Mete Alım İdris Gün Tolga Korkusuz Namık Tanfer Altaş  Elif Meral Ayşegül Şeyihoğlu Zerrin Karakuzulu Kübra Erhan Mucip Demir Osman Yılmaz Alpaslan Aliağaoğlu Halil İbrahim Zeybek  Cevdet Yılmaz Ali Uzun Çağlar Kıvanç Kaymaz  Ahmet Çavuş Fatih Orhan Mustafa Ertürk 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

Fiyatı belirlenmemiş. % 15 indirim
0,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Kitabın Tamamını ücretsiz İndirebilirsiniz!

Atatürk üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof.Dr.Hayati DOĞANAY, 40 yılı aşan meslek hayatı boyunca coğrafya bilimine çok büyük katkılar yapmış saygın bir bilim insanıdır. Genelde coğrafyanın özelde ise beşeri coğrafyanın gelişimine önemli katkılar sağlamış olan DOĞANAY, onlarca akademisyen ve yüzlerce coğrafya öğretmeni yetiştirerek de coğrafi bilginin gelişme ve yayılma sürecini desteklemiştir. Meslek hayatı boyunca coğrafi araştırmalarını ve gözlem gezilerini büyük bir titizlikle devam ettiren Doğanay’ın hazırladığı çok sayıda ders kitabı da alanlarındaki eksiklikleri gidermiş önemli kaynak eserlerdir.
Bu eser, hocamız Prof.Dr.Hayati DOĞANAY’ın emekliliği münasebetiyle hazırlanmış bir armağan kitap olup çok sayıda öğrenci ve meslektaşının katılımıyla gerçekleştirilen uzun soluklu ve kolektif bir çalışma ürünüdür. Atatürk üniversitesi Yayınları arasından çıkan ve 3 bölümden oluşan bu çalışmanın ilk bölümünde Prof.Dr.Hayati DOĞANAY ile ilgili anı, görüş ve düşüncelere, ikinci bölümde Prof.Dr.Hayati DOĞANAY konulu çalışmalara ve üçüncü bölümde ise hocamıza armağan edilen çalışmalara yer verilmiştir. çok sayıda kişinin emeği ile oluşturulan bu armağan kitaba katkı sağlayan tüm katılımcılara ve gerek yayına hazırlık sürecini organize eden ve gerekse eserin internet ortamında paylaşımını sağlayan PEGEM Akademi Yayıncılık yetkililerine teşekkür ederiz.


ISBN: 9789754426434

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2015
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 792

Ebat: 16x23.5

| Doç. Dr. Cemaletin Şahin, 9.6.2015 16:07:45

Modern Türk coğrafyasının kilometre taşlarından Prof. Dr. Hayati Doğanay hocanın anısına çıkartılmış güzel bir çalışma. Böylesi bir çalışmayı bizlere kazandıran herkese teşekkür ederim.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz