../resim/urun/1783_B.jpg
İşletme Yönetiminde Eğitim ve Geliştirme

Editör(ler):
Yazar(lar): Erdoğan Taşkın
Yayınevi: Papatya Yayıncılık

34,20 % 10 indirim
38,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


İşletmeler sahip oldukları en önemli kaynağın eğitilmiş, geliştirilmiş ve işletme amaçlarına yönlendirilmiş insan gücü olduğunu artık öğrenmiş durumdalar. Gelişmiş ülkelerdeki işletmeler, insan gücüne yapmış oldukları yatırımlar ile övünmektedirler. Bir ülkenin büyümesi ve gelişmesi mikro çapta işletmelerin sahip oldukları elemanları eğitmelerine ve onları geliştirmelerine bağlidir. Eğitim ve geliştirme işlevi bir işletmede en alt düzeydeki elemandan en üst düzey yöneticiye kadar uzanmaktadır. Devamlı gelişmelerin ve yeniliklerin olduğu çagımızda eğitim ve geliştirmenin sonu yoktur. İşletmeler günümüz şartlarına ayak uydurabilmek ve rekabet edebilmek için elemanlarını eğitmek ve onları geliştirmek zorundadırlar.

Sayin Dr. Erdoğan Taşkın "İşletme Yönetiminde Eğitim ve Geliştirme" konulu eserini üç bölüm halinde ele almıştır. Birinci bölümde eğitim ve öğretimin anlamı açıklanarak işletmelerde eğitimin önemine değinilmiştir.

İkinci bölümde, değişim ve eğitim stratejisinin nasıl oluşturalacağı anlatılmış, eğitim tekniklerindeki yeni eğilimler tanıtılmıştır. üçüncü bölümde ise, eğitim ve geliştirme uygulamalarından örnekler verilerek uygulamacılara yol gösterilmiştir. Eserin sonunda okuyucunun kendini değerlendirebileceği bir değerlendirme formu yer almaktadır.

Dr. Erdoğan Taşkının bu kitabı işletmelerde eğitim ve geliştirme faaliyetleri için yol gösterici, faydalı bir kaynak kitap niteliğindedir. Yazarını, bu eseriyle bilhassa bu konudaki sınırlı literatüre değerli bir katkıda bulunduğu için kutlar, bu gibi bilimsel yayın çalısmalarının devamını dilerim. Dr. Erdoğan Taşkının bu eserini araştırmacılarımıza ve uygulamacılarımıza içtenlikle tavsiye ederim.


ISBN: 9789756797198

Baskı Sayısı: 3. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2001
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 256

Ebat: 15x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Sisteminde Teftiş
1090 adet satıldı
31,45

2
Çatışma Yönetimi
305 adet satıldı
29,75

3
Örgütsel Gelişme
195 adet satıldı
29,75

4
Örgütler ve Kültürler
195 adet satıldı
27,20

5
Toplam Kalite Yönetimi Kuram İlkeler Uygulamalar

6
Örgütsel Sosyalleşme
63 adet satıldı
24,65

7
Avrupa Birliği Fonları İçin Proje Nasıl Hazırlanır

8
Kurumsal Yönetim
5 adet satıldı
36,00

9
Toplam Kalite Yönetimi
1 adet satıldı
32,25

10
İşletme Yönetiminde Eğitim ve Geliştirme


ETİKETLER
,