Pegem.Net../resim/urun/17842Untitled-1.jpg
9 Ay 10 Gün

Editör(ler):
Yazar(lar): Kağan Kocatepe
Yayınevi: Papatya Yayıncılık

43,20 % 10 indirim
48,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Türkiyenin en çok satan "Hamilelik Kitabı" Dr. Kağan Kocatepenin kitabını keyifle okudum. "9 AY 10 GüN" özenle kaleme alınmış bir eser. Arkasında bilgi, deneyim ve yetenek gizli. Sevgili Kağanın son birkaç yılda anne ve baba adaylarının tümü her zaman pek de kolay olmayan binlerce sorusuna doğru cevaplar bulmaya çok zaman ayırdığını iyi biliyorum. Kanımca, zor sorulara o zamanlar hazırlanan titiz cevaplar, bu kitabın altyapısını oluşturmuş ve böylece eserin kalitesi çok yükselmiş.

Bilginin yararlı olması için, doğru olması, iyi özümlenmesi ve anlaşılır bir şekilde sunulması gerekir. Bu eserin en önemli özelliği bilimsel oluşu ve doğruları yakalamadaki başarısı. Bilimsel disiplin kurallarından taviz vermeyen, ciddiyet ve sorumlulukla kaleme alınmış bir eser. Benzeri yayınlarda bazen abartılan aktüel nitelik ön planda değil. Gebelik ve doğumla ilgili gerçekleri anne ve baba adaylarının algılayabileceği bir dilde anlatan bilimsel bir kaynak oluşmuş. Kitabı okurken, satırların arkasındaki emeği algılamamak mümkün değil. Eser, gerek bölümlerin seçilmesi, gerekse her bölümün işleniş tarzı ile de mükemmel. Kitabı okurken ben de pek çok yeni bilgi edindim.

Tıpta bilginin uygulama alanı insan vücududur. Bu durum, uygulamanın yapıldığı bireye uygulama hakkında doğru ve anlaşılır bilgi sunmayı gerektirir. Birey haklarının engellenemez bir şekilde ön plana çıktığı günümüzde, kişinin kendisi, eşi ve henüz çok masum olan bebeği hakkında bilgilenme hakkı mutlaktır. ülkemizdeki tıp uygulamalarında hastaya doğru ve gereğince detaylı bilgi sunulması konusunda bazı aksamalar vardır. Bu eserin gebelik ve doğum konusunda aileye sunacağı bilgiler, yukarıda açıklamaya çalıştığım yönleri ile hem aileye, hem de sağlık personeline yardımcı olacaktır.

Eserin bebek, anne ve aile sağlığına umulandan daha fazla katkı sağlamasını dilerim.


ISBN: 9789756797207

Baskı Sayısı: 5. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2009
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 552

Ebat: 17x26


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Müzikle Terapi
535 adet satıldı
12,15

2
9 Ay 10 Gün
14 adet satıldı
43,20

3
Otizm...Şart mıydı! Nerede Kalmıştık?

4
Diyabetimi Seviyorum
3 adet satıldı
14,25

5
Sağlık Bilişim Sistemleri

6
Masaj
2 adet satıldı
14,25

7
Farmakoloji İlaçlar ve Etkileri

8
Liman İşçilerinin Sağlığı ve Güvenliği

9
Hayatı Keşfet (Ciltli)
1 adet satıldı
36,00

10
İnsan Bilgisayar Etkileşimi ve Sağlığa Etkisi