Pegem.Net../resim/urun/186228_B.jpg
Tarih İçin Metodoloji

Editör(ler) : Ahmet Şimşek 
Yazar(lar) : Zafer Toprak Ramazan Acun Yunus Koç Muhittin Tuş Necmettin Alkan H. Mustafa Eravcı  M. Yaşar Ertaş  Yasemin Avcı Haşim Şahin Ahmet Özcan  Zeynep Abacı Uğur Ünal Gülin Karabağ İbrahim Turan Ahmet Sait Candan Özlem Çaykent Mehmet Salih Erkek  Fatih Yazıcı Akif Pamuk Ahmet Vurgun Fatma Acun Cüneyt Kanat Fatmagül Berktay Mustafa Oral Cenk Reyhan Nurcan Abacı Teyfur Erdoğdu Abdülhamit Kırmızı İbrahim Şirin Michael Talbot Nedim Yalansız Leyla Aksu Gökhan Kağnıcı Mustafa Alican Serkan Yazıcı Elnur Agayev Mehmet Kaan Çalen Erhan Metin Tufan Turan Kazım Uzun 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

30,00 % 25 indirim
40,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


2011 yılında konuya duyarlı ve ilgili çalısan bir grup akademisyenle “Tarih Nasıl Yazılır?” adlı editoryal kitabımızı yayınlamıştık. çalısma önemli bir bosluğun giderilmesine katkı sağlamış olmalı ki kısa zamanda 6. baskısını yaptı. Bu sinerji ve Prof. Dr. Levent Yılmaz`ın daveti ile 2013`te Bilgi üniversitesinde Türkiye`de Tarihyazımı çalıştayını düzenledik. Her biri ayrı bir temaya odaklı olmak üzere ikincisini Prof. Dr. Süleyman Seydi`nin ev sahipliğinde 2014`te Isparta üniversitesinde, üçüncüsünü ise Prof. Dr. Fatma Acun`un davetiyle 2015`te Hacettepe üniversitesinde gerçekleştirdik. İlk çalıştayın hemen ardından www.tarihyazimi.org sitesini kurduk ve konuyla ilgili Türkiye`de bir platformun oluşmasını sağladık. Bu süreçte Türkiye`deki tarih öğrencilerine hitap eden çağdaş araştırma ve yazım yaklaşımlarına dayanan yeni bir metodoloji ders kitabının yazılması gerektiği çeşitli vesilelerle dile getirildi. Bu geniş katılımlı çalısma buradan doğdu. Kitabımız tarihçi olmak isteyen her kisinin metodolojik bir bakış kazanarak araştırmalarını yapabilmesi için bir başvuru kaynağı olarak tasarlandı. özellikle tarih bölümlerinde “Metodoloji, Usul ya da Yöntem” adıyla okutulan derslere kaynak olarak katkı sağlaması planlanmıştır. Kitap bu sebepten, konuyla ilgili çalısmaları olan geniş bir tarihçi grubunun yazılarından oluştu. Dolayısıyla her bir konu başlığında Türkiye`nin tarihçilik deneyiminin kâğıda dökülerek paylaşılması amaçlandı. Bu çalışmanın doğuracağı yeni fikir ve sinerji ile Türkçe tarih metodolojisi ve yazımı alanında yeni çalışmaların ortaya çıkarılması temenni edilir. Zira Türkiye`de büyük bir literatür eksikliğinin olduğunu düşündüğümüz tarihyazımı alanının zenginleşmesi, TürkTarihçiliğinin zenginleşmesi anlamına gelecektir.


ISBN: 9786053182696

Baskı Sayısı: 3.Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2018
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 520

Ebat: 17.5x25.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz